Zrinjski slomio Vitez u drugom poluvremenu

Izvor: Sportsport.ba

Zrinjski je u 17. kolu Premijer lige BiH pod Bijelim brijegom ugostio Vitez i na kraju uz dosta muke slavio pobjedu rezultatom 3:0.

Plemići su kao veliki favoriti ušli u susret protiv fenjeraša Viteza, ali su se dobro namučili da dođu do tri boda, iako rezultat ne govori tako. Uvodni pritisak Plemića donio je još nekoliko dobrih prilika. U 18. minuti Bilbija šutira, Badrov vadi ispod prečke, da bi dvije minute kasnije golman gostiju obranio udarac Todorovića piše portal Sportsport.ba.

Potom je Filipović u dobroj prilici, ali njegov udarac završava pored gola, da bi u 29. minuti Vitez imao veliku šansu da dođe do vodstva. Karić se našao sam pred Pirićem koji sjajno interveniše i spašava svoj tim.

Prvo poluvrijeme završeno je sjajnom šansom Bilbije. Napadač domaćih izašao je sam pred Badrova, a golman gostiju odlično brani i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Ipak, nakon deset minuta igre u nastavku Zrinjski je poveo. Igrala se 56. minuta kada je Haris Handžić matirao Badrova za prednost domaćeg tima od 1:0. Ovjera pobjede stigla je u 76. minuti. Bilbija je uposlio Barišića koji pogađa za prednost od 2:0. Konačan rezultat susreta od 3:0 postavio je Todorović u nadoknadi vremena.