Zrinjski iskoristio kiks Željezničara i preuzeo lidersku poziciju

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su ekipu Radnika sa 2:1 u susretu devetog kola Lige za prvaka BiH. Mostarci, koji su 40 minuta igrali s igračem manje, pokazali su karakter i uspjeli da preokrenu rezultat i dođu do važne pobjede koja ih je vratila na lidersku poziciju na tabeli.

Naime, Mostarci su iskoristili na najbolji način poraz Željezničara na Koševu te kolo prije kraja imaju bod prednosti nad sarajevskim klubom, u posljednjem kolu dočekuju Slobodu i pobjedom bi došli do odbrane naslov prvaka.

Junak Zrinjskog bio je Saša Kajkut koji je postigao oba gola, u 77. i 94. minuti iz penala. Strijelac za Radnik bio je Beširević u 50. minuti.

Nogometaši Sarajeva svladali su danas na Koševu ekipu Željezničara s 1:0 u okviru devetog kola Lige za prvaka BiH. Jedini pogodak postigao je Amer Bekić u 22. minuti iz penala. Tim s Grbavice je u početku utakmice kontrolirao igru i bio bolji na terenu, ali se Sarajevo oslobodilo pritiska i takva igra je okrunjena golom.

U 28. minuti Željezničar je preko Bogdanovića imao sjajnu priliku, ali je Pavlović odlično intervenirao. Minut poslije iz kontranapada ekipa Medmeda Janjoša stvara priliku za veće vodstvo kada Hebibović izlazi sam pred golmana Kjosevskog zaobilazi ga, ali promašuje prazan gol.

U drugom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika iako je ‘bordo’ tim bio osjetno bolja ekipa na terenu.

Sarajevo se ovom pobjedom na tabeli približilio na samo bod zaostatka za gradskim rivalom, a Željezničar je prepustio lidersku poziciju aktuelnom prvaku Zrinjskom koji je danas slavio u Bijeljini protiv Radnika 2:1.

Rezultati devetog kola: Radnik – Zrinjski 1:2 Sloboda – Krupa 1:3 Sarajevo – Željezničar 1:0