Zaslužena pobjeda gostiju iz Tuzle

Nadanja, očekivanja pa i najave povoljnog rezultata  protiv Slobode  iz Tuzle, ne da nisu  ostvarena nego su Vitežani susret izgubili. A odmah treba reći  zasluženo, jer Tuzlaci su bili bolji, brži, pokretljiviji,  a posebno su bili dominantni u sredini terena gdje su, vidjelo se, gosti najjači a Vitežani „tanki“.

Nogometni ugođaj pokvarila je kiša, pravi pljusak koji se spustio nad Vitez pola sata prije početka susreta, kiša je prestala sredinom prvog poluvremena, no teren je bio dobro natopljen što je igračima obiju momčadi otežavalo igru, grešaka s obje strane bilo je neuobičajeno mnogo, a istovremeno kiša je i više nego „prepolovila“ posjetu pa se na Gradskom stadionu okupilo tek 500 – 600 gledatelja.

Krenuli su Vitežani dobro, čvrsto i borbeno i već u drugoj minuti Karić je izvrsno šutirao s 25 metara, lopta je išla pod gredu a golman Tuzlaka Muminović je izvrsnom intervencijom loptu uspio izbaciti u korner. Nešto kasnije, u 16. minuti, Đerić je lijepo ubacio s lijeve strane, najviši u skoku bio je Zukić, šutirao je a golman gostujuće momčadi ponovo je vrlo dobro intervenirao. Samo četiri minute kasnije ponovo su gostima zaprijetili Đerić i Zukić, no ovaj put  udarac Zukića s desetak metara za malo je otišao pored desne vratnice golmana Muminovića.

I kako je vrijeme odmicalo Sloboda je uspostavljala  ravnotežu na terenu, do kraja poluvremena je bila ravnopravna Vitežanima, u ponekim trenucima bolja i opasnija, mada se može reći kako je ovaj dio utakmice ipak pripao domaćoj momčadi.

Drugo poluvrijeme, prvih petnaestak minuta igralo se uglavnom na sredini terena, „ja tebi, ti meni“, činilo se da se „praznih pušaka“ boje i jedni i drugi, a onda su gosti pokazali da baš i nije tako. Naime, u 67. minuti mlađani Ziljkić, kojega su domaći obrambeni igraći i do tada vrlo teško zaustavljali i čuvali,  probio se po lijevoj strani, „vagnuo“ dvojicu obrambenih igrača Viteza, s lijeva loptu povukao malo u desno i onda desnicom, milimetarskom preciznošću, pogodio suprotni kut nemoćnog golmana Viteza Badrova, koji je u 25. minuti zamijenio ozlijeđenog Tirića.

Od tada igra Viteza se raspala, Sloboda je dominirala, stvorila je i nekoliko dobrih prilika za povećanje vodstva no što nepreciznošću napadaća, što vrlo dobrim intervencijama mladog golmana Badrova rezultat se do kraja utakmice snije nmijenjao. U tih zadnjih dvadesetak minuta igre domaći igrači su se boril,  davali sve od sebe, gledatelji su ih bodrili, pokušavali su poravnati omjer, u nekoliko navrata stvorili su i nekoliko polu-prilika ali je sve to, ovaj put, bilo (pre)malo i (pre)slabo da bi se postiglo nešto više od časnog poraza protiv bolje Slobode.

Vitez : Sloboda 0:1

VITEZ  Gradski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Zoran Grbić (Prijedor)  7

VITEZ: Tirić – (od 25. Badrov  6,5); Stanić 6; Brekalo 6,5; Livaja 6; Karić 6,5; Ćosić 6 (od 76. Bajo -); Miletić 6,5;  Mamić 6,5; Đerić 6,5;  Vranjić 6 (od 46. Tipurić 6), Zukić 6.

SLOBODA: Muminović 7, Salkić 6; Đorđević 6 (od 74. Salihović -); Todorović 6,5; Ordagić 6,5; Ziljkić 7,5, Grahovac 6,5 (od 53. Osmanagić 6,5), Mehmedagić 7; Čulum 6,5; Smajić 7 (od 86. Tandir -) Ignjatović 7.

Strijelac:   0 : 1 Zoljkić ( 67. )

Igrač utakmice: Almedin Ziljkić

Prethodni članakKiseljak: Blagdan sv. Klare proslavljen u jedinom samostanu sestara klarisa u BiH, u Brestovskom