Zaslužena pobjeda boljih Mostaraca

Desetkovani Vitežani nisu uspjeli prirediti iznenađenje, osvojiti bar bod, jer gosti iz Mostara bili su bolji i zasluženo su trijumfirali. Igralo se žustro, borbeno i korektno, uz vrlo dobro suđenje sudačke trojke na čelu s glavnim sucem Samirom Sarajkićem iz Sarajeva, a i više od 100 bučnih navijača Veleža srčano i korektno je bodrilo svoje ljubimce, bilo je i bakljade ali ne i ubačenih baklji preko ograde i u teren.

Iako je Velež potpuno zasluženo pobijedio, baš i nije oduševio, pa ni opravdao lidersku poziciju koju drži i ulogu glavnog kandidata za plasman u Premijer ligu. No, ostaje pitanje je li Velež igrao s maksimalnim angažmanom i kako bi igrali i ponašali se na terenu da su domaćini  „stisnuli“, postigli gol… A bilo je za ti prilike, posebno u prvom i početkom drugog poluvremena. Naime, u 7. 19. i u 40. minuti igre mladi Đogić koji ove polu sezone baš i nije imao prilike pokazati što može, „probijao“  lijevu stranu, dobro centrirao a dobre ubačaje pred gol nisu uspjeli realizirati  Durak u dva navrata a jedanput i Salihagić.

S druge strane, prvu ozbiljniju priliku u 30. minuti, nakon ubačaja Ferreyra s desne strane u gol je pretvorio nekadašnji igrač Viteza Fajić. Nakon propuštene prilike Duraka u 40. minuti u brzoj kontri griješi obrana Viteza, a Vehabović je iskoristio poklon i loptu pospremio u mrežu Viteza za vodstvo svoje momčadi od dva gola razlike.

Vitežani su i početkom drugog poluvremena zaigrali dobro i najbolji igrač Viteza u ovom susretu Đogić je u 47. minuti „promiješao“  obranu Veleža, izborio se za dobru poziciju i neometan šutirao pored lijeve vratnice već savladanog  golmana Veleža Bobića.

Bilo je još nekoliko neuspjelih pokušaja Viteza, prije svega Džaferovićeva u  54. minuti, u tom periodu igre u prilikama su bili i igrači Veleža Vrlo dobru priliku propustio je realizirati Cvijanović,  a  točku na „i“ trećim golom u 89. minuti, stavio je Ojeda.