Vitežani osvojili pet medalja na Državnom prvenstvu

Jučer je u Banja Luci održano Državno prvenstvo za djecu do 14 godina na kojem je sudjelovalo 884 natjecatelja iz 104 karate kluba iz BiH koje je bilo i izbornog karaktera za nastup u karate reprezentaciji za Balkansko prvenstvo.

Natjecatelji karate kluba „MLADOST“ Vitez su osvojili pet medalja i to dvije zlatne i tri brončane medalje.

Zlatne medalju su osvojili Belmin Spahić u kategoriji borbe dječaci 10 godina +45 kg i Vedad Topoljak u kategoriji borbe dječaci 13 godina +55 kg, dok su se brončanim medaljama okitili Husein Selava u kategoriji borbe dječaci 10 godina +45 kg, Suljević Edin u kategoriji borbe dječaci 12 godina -42 kg i Majra Trako u kategoriji borbe djevojčice 11 godina -36 kg.

Šef stručnog stožera karate klub“Mladost“ Vitez, Aldin Adilović, je zadovoljan postignutim rezultatima i spreman je da sa ovim natjecateljima osvoji i medalje na Balkanskom prvenstvu koje slijedi karajem mjeseca svibnja također u Banja Luci.