Vitez uvjerljivo poražen u Sarajevu

Nogometaši Sarajeva bili su bolji ali su Vitežane uspjeli slomiti tek u drugom poluvremenu. Nakon mirne igre u prvih desetak minuta, prvu i jedinu veliku priliku u prvom poluvremenu, domaći propuštaju u 13. minuti.

Na odmor se otišlo bez golova a u samo deset minuta igre u nastavku Sarajevo dolazi do dva gola. Igrala se 47. minuta kada je grešku Vitežana iskusni napadač maksimalno iskoristio te pogodio za 1:0. Osam minuta kasnije novi gol u mreži NK Viteza.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 67. minuti kada fantastičnu asistenciju Velkoskog u gol pretvara Ahmetović za uvjerljivu prednost od 3:0. Konačan rezultat od 4:0 postavljen je u 85. minuti. Vitez je sada zakovan za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.

Premijer liga BiH, 7. kolo:

Sarajevo – Vitez 4:0 (Ahmetović 47′, 67′, Velkoski 55′, Hadžić 85′) SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Mihojević, Herić, Bekić, Lelić.

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Vukoja, Bibić, Zukić, Karić, Miletić, Miketek, Šantić.

Izvor

Prethodni članakDvadeset peta godišnjica osnivanja PPN Vitezovi
Sljedeći članakBRAVOOO: GKM Vitez i “Svastike” rekordom osvojili GRAND PRIX jubilarnog 10. FAK-a u Slavonskom Brodu