Vitez ostao bez bodova u meču protiv lidera

U prvoj utakmici posljednjeg kola BHT Premijer lige za ovu godinu aktualni prvak naše zemlje, Zrinjski, savladao je Vitez na Gradskom stadionu u Vitezu.

Rezultat je glasio minimalnih 0:1, te s pravom možemo reći da, iako je Zrinjski ušao kao favorit u ovu utakmicu i osvojio sva tri boda, domaći su pružili ravnopravnu igru.

Prvu priliku na susretu imali su Vitežani, već u 6. minuti, no Kapetan je loše zahvatio loptu.
Za Plemiće u 11. minuti pokušava Radeljić koji loše izvodi slobodan udarac, a samo dva minuta kasnije skoro pa ista situacija na drugoj strani u kojoj Dedić šalje loptu visoko iznad gola.

U nekoliko akcija pokušavali su Barišić, Kokot i Kapetan za domaće, te Bilbija za goste, no sve je ostalo samo na nerealiziranim prilikama.

Po dosta lošem terenu koji je otežavao igračima razvijanje igre utakmica je bila izjednačena. Većinom se igra odvijala između dva kaznena prostora bez velikih šansi.

Sve do 42. minute te ujedno i najveće opasnosti pred golom Viteza. Bilbija je prokockao sjajnu priliku. Suviše je oklijevao te dao dovoljno vremena domaćim igračima da otklone opasnost ispred svog gola.
Nekoliko minuta nakon toga na drugoj strani velika prilika za Vitez u kojoj Kapetan s nekoliko metara promašuje nemoguće i loptu iz izgledne prilike šalje pored gola.

U drugom poluvremenu igra se rasplamsala.

U 50. minuti nakon ubacivanja Bilbije, Mešanović glavom šalje nisku loptu prema golu, no nedovoljno precizno.
Dedić je s druge strane u 62. minuti mogao pogoditi za vodstvo Viteza. Sjajno dodavanje Kokota Dediću koji se jako loše snalazi. Izašao je sam na golmana Vasilja, ali upućuje udarac preko gola.

Promašaj ubrzo nakon toga kažnjava Jović koji pogađa za vodstvo gostiju. Mešanović asistira, a Jović matira golmana plavo bijelih.

Vitez će proljeće dočekati na devetom mjestu sa 20 osvojenih bodova.

Nakon ove utakmice upriličen je zajednički ručak za sve nogometaše, članove stručnog stožera, upravu i suradnike NK Viteza poslije kojeg su nogometaši dobili slobodno te zasluženo otišli na odmor koji će trajati sve do prozivke koja će najvjerojatnije biti zakazana između 10. i 15. siječnja.

Vitez: Nwolokor, Rašić, Jevtić, Livaja, Kokot (Stanić), Dedić (Milas), Mamić, Barišić, Sadiković, Kapetan (Ramljak), Hodžurda.

Zrinjski: Vasilj, Peko (Sivrić), Radeljić, Tomić, Barić, Bogdanović, Stojkić, Todorović (Jović), Mešanović (Mrkaić), Petrak, Bilbija.

Žuti kartoni: Sadiković, Barišić (Vitez), Stojkić, Mešanović, Petrak (Zrinjski).

Prethodni članakKiseljak: Svoja iskustva prenijeli članovi zajednice “Cenacolo”