Nogometne reprezentacije Francuske i Bosne i Hercegovine su u desetom kolu D-grupe kvalifikacija za EP večeras u Parizu odigrale neriješeno 1:1 (0:1).

Bosna i Hercegovina povela je u 40. minuti golom Edina Džeke, a konačnih 1:1 postavio je Samir Nasri u 78. minuti iz penala.

Reprezentacija BiH potpuno je nadigrala Francuze u prvom poluvremnu, a oduševljenje među 12.000 navijača BiH na tribinama dupke punog stadiona izazvao je gol Edina Džeke, koji je majstorski šutirao iz okrena u suprotan kut francuskog golmana.

Spahić je u 77 minuti faulirao Nasrija na rubu šesnaesterca, nakon čega je sudac Thomson svirao kazneni udarac iz kojeg je Nasri postigao izjednačujući pogodak

Susret na stadionu “Stade de France” sudio je Craig Thomson iz Škotske.

Ovim remijem Francuzi su izborili plasman na EP 2012. u Poljskoj i Ukrajini, dok će BiH imati drugu šansu u baražu. Ime protivnika u dodatnim kvalifikacijama BiH će saznati u četvrtak.

Sastavi reprezentacija:

BiH: 1 Hasagić, 13 Mujdža, 23 Pandža, 4 Spahić  (kap), 3 Papac, 6 Rahimić, 18 Medunjanin, 8 Pjanić, 16 Lulić, 10 Misimović, 11 Džeko.

Klupa: Asmir Begović, Adnan Mravac, Zlatan Muslimović, Vedad Ibišević, Senijad Ibričić, Adnan Zahirović, Darko Maletić

Francuska: 1 Lloris (kap), 13 Réveillère, 4 Rami, 22 Abidal, 3 Evra, 6 Cabaye, 17 M’Vila, 11 Nasri, 14 Menez, 21 Remy, 15 Malouda.

Klupa: Steve Mandanda, Mathieu Debucy, Younès Kaboul, Djibril Cissé, Marvin Martin, Alou Diarra, Kevin Gameiro

EURO 2012.: REZULTATI D-GRUPE KVALIFIKACIJA

Rezultati posljednjeg, desetog kola D-grupe kvalifikacija za evropsko nogometno prvenstvo 2012. u Poljskoj i Ukrajini:

Pariz: Francuska – Bosna i Hercegovina 1:1
Tirana: Albanija – Rumunjska 1:1