Hrvatska pobijedila na otvaranju rukometnog Eura

HRVATSKA - CRNA GORA 27:21

HRVATSKA je na najbolji mogući način otvorila Euro. U Grazu u fantastičnoj atmosferi pred nekoliko tisuća hrvatskih navijača pobijedila je Crnu Goru 27:21.

Crna Gora je s golom prednosti otišla na odmor, ali je početkom drugog poluvremena Hrvatska odličnom obranom napravila golemu seriju i prelomila je utakmicu.

Hrvatska je u prvom poluvremenu pokazala puno slabosti, pogotovu u obrani, a uporni i grubi Crnogorci ipak su slomljeni početkom drugog dijela serijom Hrvatske od 9:3.

Kod Hrvatske su najučinkovitiji bili Luka Cindrić sa šest golova, Marino Marić i Zlatko Horvat postigli su po 4, a Marin Šipić 3 gola, dok su Crnogorce predvodili Nemanja Grbović (6) i Vladan Lipovina (4).

Ranije je u ovoj skupini Bjelorusija svladala Srbiju s 35:30 (16:15) piše Index.

U 2. kolu u subotu Hrvatska igra s Bjelorusijom u 16 sati, a u 18.15 sati se sastaju Srbija i Crna Gora.

Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.