Valentin Plavčić startao pobjedom na klupi Viteza

Nakon šest uzastopnih poraza Vitežani su pobijedili Drinu i s tri nova boda ostali s realnim izgledima izboriti ostanak u Premijer ligi. Treba reći da je momčad Viteza, nakon sporazumnog raskida ugovora Ante Miše i NK Viteza, momčad vodio novoimenovani trener, Vitežanin, Valentin Plavčić.

Već u prvom minutu utakmice, nakon nesmotrenosti gostujuće obrane u dobroj se prilici našao Vidović. Snažno je šutirao s ruba šesnaesterca visoko preko gola. Slijedećih petnaestak minuta igralo se slabo, uglavnom na sredini terena, a onda se, u 17 minuti našao brzonogi Ilić, snažno i precizno je šutirao ka donjem lijevom kutu a najgore, izvrsnom intervencijom, spriječio je golman Viteza Škorić. Već u slijedećoj minuti opasno ka golu Škorića šutirao je Đerić za malo pored gola domaćeg vratara Škorića.

U 22. minuti u brzoj kontri Vidović se stuštio ka golu gostiju, snažno je šutirao s 25 metara za malo preko gola golmana Maksimovića. U nastavku susreta Vitežani su bili nadmoćniji, više su napadali ali ozbiljnije gol Maksimovića nisu ugrožavali sve do 42. minute. Tada je, nakon brze i precizne akcije i Barišićevog ubačaja s lijeve strane najbrži i najspretniji bio je Miloš i svoju momčad zasluženo doveo u vodstvo za veliko slavlje domaćih navijača , gladnih golova i pobjeda svoje momčadi.

Domaća je momčad i u nastavku susreta nastavila s napadima, a u 52. minuti Jusufbašić je snažno, ali i neprecizno šutirao. U 54. minuti Pinjuh je iz povoljne prilike sa 7 – 8 metara dobro šutirao a golman Maksimović još bolje intervenirao i spasio svoj gol. Do kraja utakmice igralo se čvrsto, borben, gosti su tražili izjednačujući a domaćini drugi gol koji bi im značio i pobjedu. Međutim, igralo se stihijski, neorganizirano, golova više nije bilo mada treba reći da je Čulum u 85. minuti pogodio gredu golmana Viteza Škorića.

VITEZ : DRINA 1:0

Vitez, Gradski stadion. Gledatelja 700. Sudac: Darko Obradović (Stolac) 7,5

VITEZ: Škorić 7,5, Alić 6,5, Jurić 7, Livaja 7, Pinjuh 6,5. Miloš 7,5, Livančić 7 (od 64. Petrović 6,5, Vidović 6,5 (od 56. Basara 6,5), Jusufbašić 6,5 (od 60 Šantić 7, Barišić 6,5, Kapetan 6,5.

DRINA: Maksimović 7, Jokić 6 (od 46. Vasić 6), Milošević 6, Ilić 6,5, Kikić 6, Lazarević 6, Memović 6, Nedeljković 6 (od 80 Lazić -), Đerić 7, Bošković 6 (od 62. Čulum 6,5).

Strijelac: 1:0 Miloš (42.)
Igrač utakmice: Stipe Miloš