Košarkašima sigurna pobjeda u Busovači

U derbiju kola A1 košarkaške lige Herceg Bosne Vitez je kao gost nadigrao Busovaču. U središnjoj Bosni već danima je vladalo veliko zanimanje za ovaj dvoboj, a portal vitez.info je svojim posjetiteljima omogućio živi tekstualni prijenos, te nekoliko fotografija sa tribina dvorane SŠ u Busovači.

21:44 – Utakmica je gotova. Košarkaši Viteza u prekrasnom ugođaju slavili su zasluženu pobjedu rezultatom 100:88.
21:39
– U posljednji minut susreta ulazi se 83:100. Palavra je postigao 46 koševa, Jezildžić 35, a Križanović 20.
21:37 –
Do kraja susreta su još tri minute. Trenutno je 89:77, a uslijedila je nova minuta odmora, ovoga puta od strane trenera Viteza, Pandže.
21:33 –
Mladi Mlakić diže prednost Viteza na 15 koševa razlike, a 5 minuta do kraja Busovača uzima novi predah.
21:29 –
Novom tricom sjajni Palavra dovodi Vitez na plus 14, a uzvraća na drugoj strani Pojavnik. Busovača – Vitez 82:71.
21:24 –
Kod Viteza Dedić je zaradio tehničku grešku. Do kraja je ostalo još 8 minuta, Vitez i dalje vodi. Rezultat je 66:78.
21:17 –
Nakon 30 minuta Vitez i dalje vodi. U posljednju četvrtinu ulazi sa plus 14 (73:59). Najraspoloženiji su Palavra kod Viteza sa 36 i kod domaćih Jezildžić sa 24 koša.
21:12 –
Ponovno Vitez ide na osjetniju prednost. Sa dvije uzastopne trice rezultat glasi 51:66.
21:09 –
Vitez se nakon predaha budi. Sada je 56:49 za goste, a do kraja treće četvrtine su četiri i pol minute. Sada klupa Busovače traži minutu odmora.
21:04 –
Nakon što Gudelj pogađa za 47:50, trener Viteza predahom pokušava prekinuti odličnu igru domaćih.
21:03 –
Jezildžić pogađa za smanjenje prednosti Viteza. Sada 45:50, a svih pet poena za domaće u drugom dijelu postigao je navedeni košarkaš.
21:00 –
Počelo je drugo poluvrijeme. Nakon minute igre rezultat je 43:50.
20:46 –
Završeno je prvih dvadeset minuta. Momčadi su na odmoru, a utakmica se nastavlja za desetak minuta. Rezultat je 50:40 za Vitez.
20:41 –
Busovača ima posljednji napad. Trener domaćih uzima predah da bi što bolje organizirali napad.
20:40 –
Odlični šuteri Viteza su ponovno na visini zadatka. Dedić i Palavra pogađaju van linije od 6,75 i rezultat je 50:40 za VItez.
20:39 –
Najbolji domaći igrač Križanović sa linije za slobodna bacanja postavlja 44:38.
20:36 –
Dvije minute do poluvremena rezultat je 44:36. Malo po malo domaći smanjuju zaostatak.
20:35 –
Još jedna trica Palavre. Vitez je na plus 10 (44:34).
20:33 –
4 minute do poluvremena, Busovača je na minus 9 (32:41).
20:31 –
Palavra igra odlično. Pogađa novi šut za tri poena za svoj 23. ubačaj. Vitez vodi 41:28.
20:27 –
Busovača je uspjela malo smanjiti zaostatak. Trenutni rezultat glasi 38:26 za Vitez. Trener Pandža uzima minutu predaha.
20:23 –
U 13. minuti Vitez i dalje vodi. Sada je 18:33.
20:16 –
 Na kraju prve četvrtine rezultat je 27:13 za Vitez.
20:12 –
Niti predah nije pomogao Busovači. Vitez sada vodi sa 20:6.
20:10 – najefikasniji kod Viteza su Palavra (6) i Bambur (4), kod Busovače sve poene je postigao Križanović.
20:08 –
Nastavlja se dobra igra Bambura. Sada atraktivnim zakucavanjem postavlja 4:7, a Palavra sa dvije trice donosi prednost Vitezu. Rezultat je 4:13. Busovača uzima minutu predaha.
20:05 –
Utakmica je počela! Nakon što je Križanović doveo domaće u vodstvo Bambur postavlja rezultat 2:3 za Vitez. Loša stvar za Vitez je druga osobna Palavre nakon dvije minute. Nakon četiri minute i dalje je 2:3.

19:50 – Odbrojavaju se završne minute do početka derbi susreta 5. Kola A1 lige Herceg Bosne između košarkaša Busovače i Viteza. Na tribinama Športske dvorane SŠ u Busovači natiskalo se više od 600 ljubitelja ovoga sporta. Svi uvjeti za odličnu utakmicu su tu.