Susret sa Zrinjskim ne odlučuje sudbinu Viteza

Iako se grčevito bore za očuvanje premijerligaškog statusa, Vitez putuje u goste lideru prvenstva Zrinjskom bez ikakvih opterećenja i imperativa, čak se da zaključiti i potpuno relaksirani.

Naime, nije upitna želja za što boljim rezultatom, čak i pozitivnim, no prevladava realna slika mogućnosti Viteza u susretu daleko jačim, moćnijim i boljim Zrinjskim. To, uostalom, zorno potvrđuje i 25 bodova razlike na prvenstvenoj ljestvici, iako su Vitežani jesenas, 4. listopada, u Vitezu pobijedili Zrinjski, uzdrmali im redove i poziciju trenera Vinka Marinovića. Nažalost, Vitežani sada u u goste Zrinjskom putuju i znatno oslabljeni, bez zbog kartona suspendiranih Radeljića, Sadikovića i Barića, bez ozlijeđenog Đerića, a s Barišićem koji zbog zdravstvenih problema nije trenirao više od tjedan dana. Međutim, to nikako ne znači  da Vitez u Mostar putuje s „bijelom zastavom“, unaprijed spreman na poraz.

„Istina je, tu nema nikakve dvojbe, Zrinjski je daleko bolji, uz to igraju u velikoj formi, protiv nas i na svom terenu, titula im je na dohvat ruke, a mi im stižemo u goste znatno oslabljeni, bez nekoliko važnih igrača, a borimo se za goli premijerligaški život. Treba li uopće naglašavati ulogu velikog favorita koju u ovom susretu ima Zrinjski, ali ja ću naglasiti kako se moja momčad neće, siguran sam, tek tako predati. Dat ćemo sve od sebe, pa što bude. Naravno, u ovoj utakmici moramo voditi računa o sebi, o onomu što nas čeka, o utakmicama u kojima ćemo igrati i rezultatom sami rješavati svoj status. Za nas to nije susret sa Zrinjskim, jer znamo gdje smo mi, a gdje Zrinjski u bosanskohercegovačkoj nogometnoj hijerarhiji. Reći ću, ipak u Mostar bez pozitivnih nadanja i očekivanja ne putujemo“, kazao je trener Viteza, Branko Karačić, koji je sa Zrinjskim osvojio i titulu državnog prvaka. A to je, uz finale Kupa Republike Hrvatske sa Šibenikom i njegov najveći uspjeh u trenerskoj karijeri. „Naravno da se pred ovaj susret u meni bude emocije. Dolazim na stadion, u grad gdje sam, ne tako davno, s momčadi Zrinjskog ostvarivao nezaboravne, velike sportske pobjede i sportske rezultate. Dolazim u sredinu gdje sam bio cijenjen, među brojne prijatelje, među ULTRASE koji su uvijek mojim dečkima i meni davali veliku podršku, a u dobrim smo odnosima ostali i kada samo morao napustiti Zrinjski. S druge pak strane, ja sada vodim Vitez, profesionalac sam, želim sa svojim Vitezom izboriti ostanak u Premijerligi i u Mostaru protiv Zrinjskog dat ćemo sve od sebe kako bi se približili tom cilju, mada znamo da će takav iskorak u ovoj utakmici biti vrlo teško napraviti. No, radujem se dolasku u Mostar, radujem se susretu sa Zrinjskim s kojim sam doživio svoje trenerske zvjezdane trenutke“, kazao nam je Karačić, ne skrivajući naviruča emotivna sjećanja.

Zvijezdane trenutke u Zrinjskom doživljavao je i Velibor Đurić, koji je u mostarskom klubu igrao šest i pol godina te prema podacima s kojim raspolažemo rekorder je Zrinjskog po broju odigranih prvenstvenih utakmica. Odigrao ih je čak 202, a sada je jedan od najboljih igrača Viteza, ako ne i najbolji.

„Radujem se susretu sa Zrinjskim, radujem se ponovnom dolasku u Mostar gdje sam proveo najveći i najbolji dio svoje nogometne karijere i doživljavao lijepe sportske trenutke. Radujem se susretu s bivšim suigračima, s ULTRASI-ma koji su uvijek bili važan dio uspjeha Zrinjskog. Radujem se i poručujem da ja u ovom susretu ne mogu ni pobijediti niti izgubiti“, poručio je majstor nogometne imaginacije, vrijedni, skromni i među navijačima Viteza izuzetno cijenjeni Velibor Đurić.