Sloboda osvojila tri boda u Vitezu

Sloboda je zasluženo pobijedila, više sretno nego spretno i treba reći da igrom nije opravdala lidersku poziciju koju drži.

Prvo poluvrijeme Vitez i Sloboda su odigrali vrlo dobro, borbeno, požrtvovno, oštro ali i korektno. I u tom dijelu susreta  favorizirana Sloboda je bila nadigrana i nogometaši Viteza,  na odmor su ispraćeni burni pljeskom njihovih brojnih navijača. Jer Vitez je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist autogolom Kostića u 25. minuti. Naime, Vitežani su izveli brzi napad po lijevoj strani, Đurić je oštro ubacio pred gol slobode, a Kostić  nes(p)retno loptu zakucao u vlastitu mrežu. Bilo je to potpuno zasluženo vodstvo jer su Vitežani i do tada bili bolji, opasniji i konkretniji. Najljepšu akciju Vitežani su izveli u završnici prvog poluvremena, u 44. minuti. Naime, u brzom napadu kombinirali su Jurić i Šantić, lijepo je poslužen Livančić koji iz dobre pozicije nije uspio poentirati. Slabo je šutirao i lopta je otišla u gol aut. A na lijevoj strani imao je dvojicu slobodnih suigrača.

Cijelo prvo poluvrijeme Slobada nijednom nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti golmanu Viteza Tiriću.

U nastavku susreta Sloboda je zaigrala agresivnije i odlučnije, imali su terensku inicijativu, ali i dalje ozbiljnijih prilika za postizanje gola nisu imali. Ipak, omjer su poravnali u 65. minuti, autogolom domaćina,  kada je, uz smušenost cijele  obrane Viteza, jedna odbijena lopta pogodila Novaka za  1 :1.

Pet minuta kasnije Livančić je probio lijevu stranu, nezadrživo  ušao u kazneni prostor Slobode i iz teške situacije šutirao i pogodio desnu vratnicu tada sretnog golmana Slobode Pirića.. Na žalost Vitežana, tu svoju, do tada jalovu nadmoć, Sloboda je, nakon velikih propusta obrambenih igrača domaćina, pretvorila u vodstvo u 81. minuti kada je Ordagić majstorski poentirao za vodstvo svoje momčadi. Gosti su pobjedu potvrdili u sudačkoj nadoknadi a preciznim udarcem egzekutor je bio Zeba. Vitežani su minut kasnije bili u prilici ublažiti poraz, ali je dobar udarac Mrkaića sa 20 metara završio na gredi.

VITEZ,   Gradski stadion. Gledatelja: 2.500. Sudac Admir  Šehović (Sarajevo) 8.

VITEZ: Tirić 6,  Barić 7; Jevtić 7; Radeljić 6,5 Sadiković 6; Jurić 6,5; Šantić 7 , Đurić 6,5  (od 73.Kapetan) Livančić 7,5 (od 82. Stanić -), Mrkajić 6,5;  Novak 6 (od 71. Anastasov).

Trener Branko Karačić

SLOBODA: Pirić 7, Kosić 7, Efendić 6,5, Zeba 7,5 Harudić 6,5 (od 55 Veselinović 6,5; Ivetić 6,5: Sarić 7; Ordagić 7,5 (od 88. Salihović -), Stjepanović 6,5: Ahmetović 7,5 (od 90. Kapić -), Mrzić 6,5.

Trener: Husref Musemić

Strijelci: 1 : 0  Kosić (25. –autogol); 1 : 1  Novak (25. – autogol); 1 : 2 Ordagić (82): 1 : 3 Zeba (90.).

Igrač utakmice: Mersudin Ahmetović.