Široki Brijeg pobjednik nogometnog Kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2012./2013.

U uzvratnom susretu finala Kupa BiH Široki Brijeg je večeras na “Pecari” boljim izvođenjem jedanaesteraca savladao branitelja naslova Željezničar sa 6:5.

Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1, koliko je bilo i u prvom meču finala na “Grbavici”.

Domaći su poveli u 63. minuti golom Wagnera, a pogodak za Željezničar postigao je Pehilj u posljednjoj minuti.

U udarcima s bijele tačke Širokobriježani su krenuli uspješno i poveli s 3:0 golovima Šilića, Kordića i Wagnera. S druge strane, neprecizni su bili Pehilj i Adilović, a prvi pogodak za Željezničar postigao je Benjamin Čolić.

Prvu “meč loptu” za Široki Brijeg propustio je Ješe čiji udarac je odbranio golman Željezničara Antolović, a prednost domaćih smanjio je Stanić. Zlomislić također nije bio precizan u petoj seriji, a Hasanović je pogodio za izjednačenje.

U šestoj seriji precizni su bili Džidić i Smajić, dok je Landeka u sedmoj seriji pogodio za vodstvo Širokog, a Bilobrk odbranio udarac Svrake za titulu Širokobriježana, koji su večerašnjom pobjedom onemogućili Željezničar da drugu godinu zaredom osvoji duplu krunu.

Prethodni članakStručna posjeta studenata Ekonomskog fakulteta Sveučilišta “Vitez” Economicu
Sljedeći članakKadeti NK ”Vitez” svladali Kiseljak, poraženi od Bosne, juniorima obje pobjede