Aviokompanija Ryanair objavila je da su uveli veće mjerače za ručnu prtljagu, što znači da će putnici sada moći ponijeti torbe veličine 40 x 30 x 20 cm.
Ryanair je potvrdio da je završeno uvođenje većih mjerača za ručnu prtljagu na svih 235 aerodroma sa kojih operira širom Europe.
“Od danas, 4. rujna, svi putnici Ryanaira mogu ponijeti veću, besplatnu osobnu torbu (40 x 30 x 20 cm), koja je 33 posto veća od standardne besplatne ručne prtljage u EU (40 x 30 x 15 cm)”, navodi se iz kompanije.
Ryanair dopušta svakom putniku da u avion unese jednu besplatnu ručnu prtljagu, ali te torbe moraju stati ispod sjedišta svakog putnika. Ukoliko putnici žele ponijeti dodatnu ručnu prtljagu, to mogu učiniti kupovinom Ryanairove usluge prioritetnog ukrcavanja.
Ryanairova direktorica marketinga Dara Brady kazala je da su povećali veličinu besplatne torbe, ali da će, u slučaju nepoštivanja ograničenja, morati naplatiti naknadu za taj prtljag.
“Od danas (četvrtak, 4. rujan) Ryanairova nova, veća besplatna ručna prtljaga sada je 33 posto veća od standarda EU. Naši mjerači torbi na svim aerodromima su sada promijenjeni, kako bi se prilagodili ovoj većoj, besplatnoj ručnoj torbi. Svi putnici koji žele ponijeti drugu torbu, mogu to učiniti korištenjem naše usluge prioritetnog ukrcavanja, a putnici također mogu kupiti torbe za prijavu na let, ako to žele, tijekom procesa rezervacije. Nadamo se da će naši putnici uživati u ovim većim, besplatnim veličinama ručne prtljage, ali svaki putnik koji se ne pridržava ovih novih velikodušnih ograničenja, morat će platiti naknadu za prijavljenu prtljagu na kapiji za ukrcavanje”, kazala je.