Rukometni Zmajevi igrat će na Svjetskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je povijesni uspjeh i plasirala se na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Kataru.

Zmajevi su odigrali dva susreta iz snova, izbacili rukometnu velesilu Island. Naši su sinoć postigli najveći uspjeh u povijesti našeg reprezentativnog rukometa.

Fenomenalno su Zmajevi otvorili utakmicu, stigli do pet golova viška i većim dijelom utakmice držali prednost.

No, nakon deset minuta drugog poluvremena, Islanđani su došli do neriješenog rezultata 22:22. Do kraja se igralo gol za gol, da bi Ivan Karačić i Faruk Vražalić postigli odlučujuće golove za našu reprezentaciju.

Pored njih najzaslužniji za prolaz na SP bili su golmani Burić i Dejanović, te veteran Nikola Prce koji je u prvoj utakmici s 11 golova iz jednakog broja pokušaja “vukao” naprijed.

Na kraju je ipak ostvaren zlata vrijedan remi, bilo je 29:29.

Bit će ovo prvi nastup naše rukometne reprezentacije na jednom velikom natjecanju.

Čestitamo izborniku Draganu Markoviću i svim rukometašima na istinskom sportskom podvigu i želimo im mnogo sreće u Kataru!