Rukometaši Viteza gostovali u Čapljini

Rukometaši Vitez u devetom kolu Prve lige doživjeli su treći ovosezonski poraz, ali prvi nakon tri uzastopne pobjede. Vitez je u pojedinim trenucima susreta pružio jako dobar otpor Čapljini, no ipak su domaći pokazali zašto su jedna momčad bez poraza u dosadašnjem djelu natjecanja.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 19:14 za Čapljinu, koja je u drugom poluvremenu uspjela povećati prednot na devet pogodaka razlike. Nakon 60 minuta igre na semaforu je stojalo 43:34.

Gledatelji su na kraju susreta nagradili obje ekipe za vrlo dobru utakmicu, koja je u potpunosti opravdala epitet derbija kola. Nekoliko puta publika je ovacijama pozdravila dobre akcije i jednih i drugih.

Slobodni smo dodati kako Rukometni savez nije trebao povjeriti ovako kvalitetnu rukometnu utakmicu mladom sudačkom paru Melo-Erkapić, koji su bili ispod razine igre i nekoliko puta naštetili Čapljini, a i Vitezu.

Vrlo dobru igru kod Viteza prikazali su Štrbac i Staničić, dok je kod domaih bolji od ostalih bio Kolovrat sa deset golova.

Naredno kolo u Vitezu se igra još jedan derbi. U subotu od 18,00 Vitez je domćin uvijek neugodnoj momčadi Veleža. Iz RK “Vitez” pozivaju sve ljubitelje sporta da podrže naše momke kako bi ostali u vrhu prvenstvenog poretka.