Radnik i Vitez podijelili bodove

Radnik i Vitez su u utakmici 17. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine podijelili bodove u Bijeljini, a rezultat je bio 1:1.

U dosta dinamičnoj utakmici nije bilo pobjednika, a Vitez je bio jako blizu velike pobjede u Bijeljini.

Domaći su imali laganu dominaciju u prvim minutama. Sjajan udarac uputio je Okić već u 9. minuti, no lopta odlazi nekoliko centimetara pored lijeve stative. Nedugo nakon toga pokušao je i Martinović, koji postiže gol, no sviran je offside te je gol poništen.

Bude se zatim i Vitežani čija je namjera bila jasna – brzi pasovi i prodori preko brzonogih Rašića i Đerića koji su nekoliko puta pokušavali ugroziti gol Radnika, no nedostajao je zadnji pas. Međutim, u 21. minuti Dedić iskorištava neopreznost domaće obrane te dovodi svoj tim u prednost. U trenutku se činilo da je Zeljković postigao autogol, no ipak je lopta prešla liniju prije njegove intervencije.

Do kraja prvog poluvremena domaći su pokušali stići do izjednačenja, ali ipak nisu uspjeli. U istom ritmu je nastavljeno i drugo poluvrijeme.

U 60. minuti Dedić je bio u stopostotnoj prilici da postigne svoj drugi gol. Rašić mu je sjajno dodao, no Dedić loptu šalje preko gola. Vrijedi istaći i kako je upravo Dedić zaradio žuti karton potpuno nepotrebno. Nije dozvoljavao Ostojiću da izvede slobodan udarac, te mu je sudac Valjić opravdano pokazao žuti karton.

Ono što će mnogi zamjeriti Valjiću jeste sporan trenutak koji se dogodio u 69. minuti kada je igrač domaće ekipe, Mladen Zeljković, rukom izvršio prijem lopte. Vitežani su tražili penal, no Valjić ga nije svirao.

U zadnjih 20-tak minuta utakmice, domaći su činili sve kako bi došli do izjednačenja. Pokušavali su Ostojić, Srećković, Okić, no stoperski par Vitežana, Jevtić – Hodžurda, je u ovoj utakmici bio odličan tandem. Raščišćavali su sve opasnosti ispred svoga gola, te pokazali zašto je Vitez treća ekipa lige s najmanje primljenih golova u dosadašnjem dijelu prvenstva.

U jeku napada domaćih, Mamić je imao veliku priliku za goste, ali ipak nije pogodio za povećanje vodstva, a kazna je stigla u 84. minuti kada Bajić pogađa za konačnih 1:1. Golman Nwolokor, koji je u ovoj utakmici imao nekoliko odličnih intervencija, ovaj put nije bio na visini zadatka. Otišao je u prazno, te je u gužvi ispred gola Viteza prvi udarac u okvir gola uspio zaustaviti već spomenuti stoper Jevtić, no drugi udarac Bajića ulazi u gol, te je došlo do podjele bodova.

Radnik: Lučić, Jakovljević, Martinović (Simeunović), Beširević, Zeljković, Obradović, Ostojić, Srećković (Glišić), Bajić, Đurić, Okić.

Vitez: Nwolokor, Rašić, Jevtić, Muminović, Dedić (Kapetan), Livančić (Livaja), Mamić, Đerić (Kokot), Barišić, Sadiković, Hodžurda.

Žuti kartoni: Muminović, Livančić, Dedić, Nwolokor (Vitez).

Prethodni članakU centru Viteza ukradeno vozilo BMW
Sljedeći članakDani kazališta: Večeras “Tragičari od nevolje” i Satiričko kazalište mladih Slavonski Brod