Prvi poraz košarkaša HOKK Vitez u Širokom Brijegu

Košarkaši Viteza proteklog su vikenda ubilježili poraz na gostovanju kod momčadi Širkoi II.

Prvo poluvrijeme košarkaši Viteza izgubili su rezultatom 40:32, a na početku drugog poluvremena sjajnom obranom te brzim kontranapadima naši košarkaši uspijevaju smanjiti prednost, da bi u 27. minuti susreta došli do rezultata 49 – 49. Ipak, domaći sastav u posljednju četvrtinu ulazi s prednošću 55 – 49.

Veliku nervozu u redove našeg tima unijela je sudačka trojka Drmić, Stapić i Sesar koja najblaže rečeno nije imali ujednačen kriterij. Kroz 4. period igre naši košarkaši velikom borbom prilaze na 65 – 62, da bi u naredne tri akcije redom bili isključeni zbog pete osobne Dedić, Frljić i Bambur te se u zadnjih 5 minuta igra našeg tima u potpunosti raspala. Konačan rezultat glasio je 78:64, a razloge poraza treba tražiti u lošem prvom puluvremenu, lošem defanzivnom skoku te katastrofalnom šutu za 3 poena (u drugom poluvremenu promašili svih 18 pokušaja, ukupno 6-32).

Najbolji u redovima našeg tima bio je Palavra sa 27, Dedić sa 11 te Blaškan sa 9 poena. Kod Širokog u sjajnoj igri kolektiva prednjačili su Mijo Babić sa 18, Vitežanin u redovima Širokog Nikola Ivišić sa 17, te Andrija Čorić ubacivši 16 poena.

Kapetan Palavra nakon utakmice izjavio je sljedeće: “Igrali smo kriminalno prvo poluvrijeme. Nadskakali su nas, i imali su više energije. Pokušavali smo se vraćati drugo poluvrijeme i uvijek nam je nedostajao jedan korak da povedemo. Tako bi bilo sve lakše. “Ubilo” nas je konstantno stizanje te Mijo Babić koji je uvijek na egal rezultatu pogađao trice. Mi moramo raditi dalje, i zaboraviti na ova dva poraza. Momci dišu k’o jedan i ovi porazi nas neće pokolebati. Slijede nam sada tri domaće utakmice u kojima moramo tražiti tri pobjede i plasman u finale s prve pozicije.”

U drugoj utakmici Grude su slavile u Posušju, i stanje nakon dva odigrana kola “Lige 4” je slijedeće:

1. Vitez 6 – 2
2. Grude 4 – 4
3. Posušje 3 – 5
4. Široki 2 3 – 5

Slijedeće kolo igra se 29.4. kada u goste Vitezu dolazi Posušje. Utakmica se igra od 19.00 u GSD u Vitezu.