Podjela bodova u slaboj nogometnoj predstavi Viteza i Metalleghea

U slaboj nogometnoj predstavi dvije momčadi koje se još uvijek grčevito bore za ostanak u Premijer ligi podijelili su bodove i prema viđenom to je i najrealniji ishod ovoga susreta.

U 45 minuta igre obje momčadi su prijetile „praznim puškama“, a tek dva puta golmani Viteza i Metallegeha bili su u iskušenju, u 10. minuti kada je šutirao Jakupović a golman Viteza dobro intervenirao kao i njegov kolega iz Metallegeha u 13. minuti nakon dobre prilike Kapetana.

Igralo se uglavnom na sredini terena, žustro, borbeno, korektno i jalovo, a onda u zadnjim sekundama prvog poluvremena Vitežani su došli u vodstvo. Po lijevoj strani probio se Sadiković, izvrsno ubacio na desetak metara ispred gola Jajčana, natrčao je Kapetan i neobranjivo, glavom, zakucao loptu u desni gornji kut golmana Fejzića. I odmah se u loži moglo čuti: Od Metalleghea do Metalleghea. Naime, Vitez je zadnji put na svom terenu pobijedio upravo Jajčane, davno, u četvrtom kolu jesenske sezone (10. kolovoza), rezultatom 1:0.

No, ta se očekivanja nisu ostvarila jer su gostujući nogometaši u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa, bili su i nešto bolji i u 64. minuti, nakon greške golmana Viteza, Vidović, koji je ušao u igru od prve minute drugog poluvremena, pogodio je iz slobodnog udarca s 20 metara iskosa s desne strane suprotni kut gola Viteza. Šest minuta kasnije gosti iz Jajca su bili u izvrsnoj prilici i nokautirati svoje domaćine. Naime, u 70. minuti Benović je lijepo ubacio u šesnaesterac Viteza, Beganović je izvrsno šutirao a golman Vitez Nwolokor fenomenalnom intervencijom spasio svoju mrežu i tako se iskupio za pogreške kod primljenog gola.

Do kraja susreta nije bilo nekih značajnijih uzbuđenja.

VITEZ : METALLEGHE  1 : 1

VITEZ  Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Emin Sivac  (Zenica)  8.

VITEZ: Nwolokr 6, Stanić 6, Vrhovac 6,5, Hodžurda 6, Sadiković 6,5, Muminović 6,5, Rašić 6, Dedić 6 (od 68. Kokot -), Mamić  6 (od  60. Đerić 6), Kapetan 6,5  Selimović 6 (od 76. Barišić -).

METALLEGHE: Fejzić 6, Benović 6, Jovanović 6 (od 46. Vidović 7), Aletić 6,5 (od 90. Jozić -), Zeba 6,5, Deak 6, Beganović 6,5, Rašić 6,5, Sarić 6,5, Jakupović 6 (od 60. Durak 6), Stakić 6,5.

Igrač utakmice: Antonio Vidović (Metalleghe)