ODLIČAN REZULTAT U ŠKOTSKOJ: Široki Brijeg odigrao 1:1 protiv Aberdeena (VIDEO)

Nogometaši Širokog Brijega večeras su u Škotskoj odigrali neriješeno 1:1 protiv favoriziranog Aberdeena u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige.

Škoti su bili opasniji protivnik na otvaranju utakmice, a pritisak su okrunili u 18. minuti kada je Christie pogodio mrežu Širokobriježana, piše Klix.ba.

Bh. ekipa se u nastavku utakmice oslobodila pritiska i s nekoliko poluprilika dostojno se nosila s favoriziranim domaćinima prenosi HMS.

Aberdeen je krenuo znatno odlučnije u drugom poluvremenu sa željom da riješe pitanje putnika u treće pretkolo, dok je Široki prijetio iz kontri.

Dobru igru naš predstavnik okrunio je u 69. minuti kada je Marković postigao veoma važan gol za izjednačenje.

Do kraja meča domaći su pokušali ponovo doći u vodstvo, ali je obrana Širokobriježana večeras bila besprijekorna.

Odluka o putniku u treće pretkolo Europske lige pasti će za sedam dana na Pecari, a Široki ima lijepu zalihu s utakmice u Škotskoj.

Europska liga, 2. pretkolo, prve utakmice:

Maccabi Tel Aviv (Izr) – KR (Isl) 3-1
Kairat (Kaz) – Skenderbeu (Alb) 1-1
Irtišh (Kaz) – Crvena zvezda (Srb) 1-1
Ružomberok (Slk) – Brann Bergen (Nor) 0-1
Rabotnički (Mak) – Dinamo Minsk (Blr) 1-1
Škendija (Mak) – HJK Helsinki (Fin) 3-1
Kalju Nomme (Est) – Videoton (Mađ) 0-3
Brondby (Dan) – VPS (Fin) 2-0
Altach (Aut) – Dinamo Brest (Blr) 1-1
Liepaja (Lat) – Suduva (Lit) 0-2
Apollon Limassol (Cip) -Zaria (Mol) 3-0
Vaduz (Lih) – Odd Grenland (Nor) 0-1
Haugesund (Nor) – Lech Poznan (Polj) 3-2
Ostersunds (Šve) – Galatasaray (Tur) 2-0
Gabala (Aze) – Jagiellonia (Polj) 1-1
Valletta (Mal) – Utrecht (Niz) 0-0
Astra (Rum) – Zire (Aze) 3-1
Progres Niedercorn (Luk) – AEL (Cip) 0-1
Beitar Jerusalem (Izr) -Botev (Bug) 1-1
IFK Norrkoping (Šve) – Trakai (Lit) 2-1
Slovan Bratislava (Slk) – Lyngby (Dan) 0-1
HAJDUK (HRV) – Levski Sofija (Bug) 1-0
Sturm Graz (Aut) – Mladost (CG) 0-1
Trenčin (Slk) – Bnei Yehuda (Izr) 1-1
Aberdeen (Ško) – Široki Brijeg (BiH) 1-1
Cork City (Irs) – AEK Larnaca (Cip) 0-1
Željeznicar (BiH) -AIK Stockholm (Šve) 0-0
OSIJEK (HRV) – Luzern (Švi) 2-0
Ferencvaros (Mađ) – Midtjylland (Dan) 2-4
Panionios (Grč) – Gorica (Slo) 2-0
Shamrock (Irs) -Mlada Boleslav (Češ) 2-3

Igrano u srijedu:
Inter Baku (Aze) – CS Fola Esch (Luk) 1-0

NAPOMENA: Uzvratni susreti su 20. srpnja