Odigran prijateljski susret između Viteza i Nizwa BC iz Omana

Ekipa Nizwa Basketball Club se nalazi na pripremama u BiH pred nastup na Gulf Cupu koji će 10.5. početi u Dohi. Ova ekipa 10 godina za redom prvak je Omana.

U utakmici koja se igrala na Ilidži prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Omana rezultatom 55 – 42. Drugo poluvrijeme Vitežani su odigrali puno bolje, puno agresivnije u obrani te se rezultat okrenuo do 93 – 80 u korist našeg tima.

Zbog prevelikih tenzija na terenu, pregrubih prekršaja igrača iz Omana utakmica je prekinuta u 34. minuti. U našim redovima istakli su se Križanović i Dedić, dok je u redovima prvaka Omana najefikasniji bio Amerikanac Malcolm koji je postigao 33 poena. Sve je završeno prijateljski na zajedničkoj večeri ova dva tima.

Nizwa BC u Zenici su također odmjerili snage s ekipom Čelika, utakmica je završena rezultatom 77:84 u korist gostiju.

Prvaci Lige Hercg Bosne, HOKK Vitez su zaželjeli ekipi Nizwa BC mnogo uspjeha na predstojećem Gulf cupu.