Nogometaši Viteza pobjedom zasjeli na drugo mjesto!

Po izuzetno toplom i za igru teškom vremenu, na temperaturi oko 30 stupnjeva celzijusovih, domaća je momčad u svim elementima nadigrala slabi UNIS, uvjerljivo pobijedila i propustila priliku ostvariti još uvjerljiviju pobjedu. Jer, samo je Ivan Jurić za još uvjerljiviji rezultat propustio tri izvrsne prilike. Naime, ovaj uporni i borbeni igrač koji se nikada ne štedi u 30. minuti je glavom pogodio gredu, u 45. vratnicu, a u 60. je iz vrlo povoljne prilike šutirao je pravo u golmana. Bilo je još nekoliko dobrih prilika, a gosti su tek jednom, u 25. minuti ozbiljnije zaprijetili domaćem golmanu Živkoviću koji je tijekom cijeloga susreta uglavnom bio potpuno nezaposlen.

Vitez je poveo već u 5. minuti. Nakon izvedenog kornera najviši u skoku bio je Hasanović i glavom loptu skrenuo u suprotni kut nemoćnog golmana Hodžića. Na drugi gol, unatoč stalnim napadima domaće momčadi, čekalo se sve do 55. minute. Pogriješili su obrambeni igrači UNIS-a, lopte se dokopao uporni Jurić, dao je Livaji, a ovaj nesebično Deliću za čistu šansu i vodstvo Viteza 2 : 0. Treći gol postigao je Pranjković u 78. minuti nakon lijepog dodavanja Livaje. Najbolji igrač ovoga susreta krunisao je vrlo dobru igru lijepim golom u 89. minuti kada je iskosa s lijeve strane s petnaestak metara pogodio suprotni kut golmana UNIS-a.

Igralo se vrlo korektno pa sudačka trojka nije imala težak zadatak i obavila ga je na opće zadovoljstvo.

VITEZ Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac Dragan Stojić (Mostar) 8. Pomoćni suci: Marko Perić (Mostar), Ilija Matošević (Usora) i Emin Sivac (Zenica). Delegat Haziz Ušidić (Velika Kladuša), Kontrolor Suđenja Mustafa Avdić (Gradaćac).

Strijelci: 1 : 0 Hasanović (5), 2 : 0 Delić (55), 3 : 0 Pranjković (78), 4 : 0 Livaja (88).

VITEZ: Živković – , Šantić 6,5, Badrov 6,5, Hasanović 7, Lovrinović 6,5, Imamović 6,5, Grbavac 6,6 (od 71 Rezdaušek -), Dedić 7, I. Jurić 6,5 (od 62 Kušljić 6,5), Pranjković 7,5, Berović 6,6 (od 45 Livaja 7,5).
Trener: Valentin Plavčić

UNIS: Hodžić 6,5, Merdić 5,5, Škrijelj, 5,5, Sarajkić 6, Škoro 6, R. Đukić 5,5, Smajić 6,5, Bektić 5,5 (od 62 Šeko 5,5), Sadiković 5,5, Sjerotanović 6 (od 75 Sučeska – ) Handžić 5,5.
Trener: Adnan Kantić