Nogometaši Viteza do vrha napunili mrežu susjeda iz Busovače

U najavi utakmice između NK Vitez i NK Busovača koja je danas (srijeda) odigrana u Vitezu, istaknuli smo kako je to „stari“ derbi nekadašnjih ljutih sportskih rivala. Na žalost ili na sreću, ovisi iz čije se perspektive gleda, u ovoj utakmici nije bilo ni „D“ od derbija, jer su mladi Vitežani „pregazili“ Busovljake i do nogi ih porazili s visokih i neočekivanih 7:1.

Istina, gosti su u početku pokazivali „goropadnost“, borbenost, djelovali su čak i sigurnije, u 16.  minutu pogodili su vratnicu, a u dva navrata dobro je intervenirao golman Viteza Badrov.  Nakon toga Busovljaci su došli i do zasluženog vodstva u 19. minuti igre. Naime, obrana Viteza je kiksala a vrlo dobri Pelić je s petnaestak metara iskosa, s lijeve strane, pored istrčalog golmana Badrova precizno pogodio suprotni donji kut domaćina.

No, Vitežani su izjednačili već četiri minuta kasnije. Lijep gol iz slobodnog udarca s 18 metara postigao je Smajić. Na  2:1 povisio je udarcem glavom Bašić u 40 minutu, a još jedan ozbiljan pokušaj Busovljaka u samoj završnici prvog poluvremena zaustavio je golman Badrov.

Golijada Viteza nastavljena je već u 48. minutu kada je Bašić povisio rezultat na 3:1. Od tada gosti iz Busovače djelovali su „kao razbijena vojska, pa je Smajić postigao i svoj drugi  a za svoju momčad četvrti gol. U 56. minuti Baručija je povisio rezultat na 5:1, a onda je na scenu stupio jedan od najmlađih u momčadi Viteza, brzonogi i vrlo talentirani Pavle Bonić i s dva lijepa, rekli bismo, majstorska gola u 69. i 88. minutu „potopio“ slabašne goste iz Busovače.