Nogometaši Busovače bez pobjede u Nević Polju

Nogometaši Busovače nisu uspjeli pobijediti u Nević Polju i time potvrditi svoju formu i pobjedu iz prošlog kola protiv lidera na tabeli Radnika iz D. Vakufa. Počelo je odlično protiv ekipe Mladosti, u prvom minutu šansu propušta Sejmen, a u drugom Denis Batarilo. U 14. min susreta sudac je poništio regularan gol Brkića, iz razloga koji samo on zna. 16. minut bio je presudan, na centaršut Fazilhodžića Brkić glavom zabija za 1:0.

Nakon toga su Zatagić, dva puta, i Nikola Tadić promašili skoro pa sigurne prilike za gol. Ključni detalj utakmice zbio se u 30. minutu kad se ozlijedio Stapić, koji je izašao iz igre, što je potpuno poremetilo zadnje linije Busovače. Podsjećamo kako zbog ozljeda ovu utakmicu nisu igrali kapetan Lucić i glavni organizator igre Ćatić.

Mladost je do kraja poluvremena imala 4 “zicera“ od kojih je dva „skinuo“ Ćosić, jednom je spasio Nikola Krišto, a jednom se napadač domaćih propisno obrukao.

Drugo poluvrijeme je do sredine bilo nezanimljivo sve do 66. minute kada u solo prodoru obrana Mladosti ruši Roberta Čaljkušića. Sudac je pokazao na kazneni udarac koji je Mirza Sejmen pretvorio u tada sigurnih 2:0. Samo 5 minuta kasnije iz potpuno bezopasne akcije Krezić smanjuje na 2:1.

Brkić u 82. minutu i Čaljkušić u 84. svojim udarcima su morali riješiti pitanje pobjednika kada su sami bili pred vratarom, no to se nije dogodilo. Kazna je stigla u 92. minutu kada je nakon centaršuta s desne strane lopta slučajno u petu pogodila Habibovića, promijenila smjer i završila u mreži pored začuđenih igrača Busovače koji u konačnici po prikazanoj igri i nisu zaslužili pobjedu, te je konačni rezultat i najkorektniji za obje momčadi.