NK Vitez još jednom neporažen na gostovanju

Nogometaši Viteza u okviru 8. kola Prve nogometne lige F BiH gostovali su u Vogošći, kod ekipe Unisa. Po vrlo teškom terenu za igru nogometaši Viteza i Unisa pokazali su puno volje, ali utakmica nije obilovala lijepom igrom, niti velikim brojem prilika.

Igrači Viteza još su jednom pokazali kvalitet, ali po teškom terenu teško je bilo ostvariti bolji rezultat. Susret je okončan rezultatom 0:0. Rekli bismo, najpravedniji ishod.

Najbolju priliku susreta imao je igrač Viteza, Jurić, u 22. minutu, kada nakon izvedenog slobodnog udarca Šafradina izbija sam pred domaćeg vratara i s pet metara ga pogađa u glavu. Domaći igrači su imali dvije poluprilike. U 80. minutu Lelo slabo šutira, praktično dodaje loptu vrataru Viteza, a u 88. minutu u šesnaestercu Viteza spetljao se domaći kapetan Smajić.

Dogodile su se i dvije sporne situacije. Domaći su u 20. minutu tražili igranje rukom u šesnaestercu Viteza, dok su Vitežani u 89. minutu tražili igranje rukom u domaćem šesnaestercu. Ipak, dojma smo kako je sudac u obje situacije dobro procijenio.

Utakmicu je, iz perspektive Viteza, obilježio povratak odličnog Mladena Jurčevića, koji je učvrstio obranu. Nevjerojatan je podatak kako u svih 90. minuta susreta domaći igrači nisu dobili apsolutno nijedan zračni duel u srazu s Jurčevićem. Sasvim je sigurno kako je Jurčević veliko pojačanje za sastav Viteza, a bit ćemo slobodni ustvrditi kako je bio i najbolji igrač utakmice između Unisa i Viteza.

Momčad Viteza je s novim gostujućim bodom još jednom ispisala najbolju pozivnicu ljubiteljima nogometa da i narednog tjedna pohode Gradski stadion u Vitezu.