Munib Dedović iz Viteza brončani u karateu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj

Na 10. Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 seniore u karateu, koje se održavalo od 25. do 29. listopada na Tenerifima (Španjolska) sudjelovalo je 109 zemalja i 1710 natjecatelja.

Član karate kluba “MLADOST” Vitez i reprezentacije BiH, Munib Dedović osvojio je brončanu medalju u kategoriji borbe kadeti +70kg.

Munib je do medalje došao pobjedivši predstavnika Australije rezultatom 8:0, u trećem kolu predstavnika Bugaraske s 2:0, u četvrtom kolu predstavnika Ukrajine s 3:1 da bi u polufinalu izgubio od predstavnika Danske rezultatom 4:0 koji je na kraju i postao svjetski prvak. U repesažu u borbi za brončanu medalju pobjedio je predstavnika Gruzije rezultatom 5:1 te na taj način osvojio brončanu medalju.

Ovo je ujedno bila i jedina medalja za Bosnu i Hercegovinu i Karate savez BiH na prvenstvu najvišeg ranga u karateu.

Šef stručnog štaba, g-din Aldin Adilović prezadovoljan je rezultatom i osvojenom medaljom
te je naglasio da ovo nije rezultat samo kluba nego i BiH kao i da je ova prestižna medalja samo dokaz da Karate klub Mladost stvara najbolje natjecaljtelje i reprezentativce BiH.