Košarkaši Viteza svladali Čapljinu, već u nedjelju dočekuju Novi Travnik

Košarkaši Viteza ugostili su ekipu HKK “Čapljina”, u okviru A1 košarkaške lige Herceg Bosne, te slavili pobjedu rezultatom 66-58.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, koji su na poluvrijeme otišli s 5 poena prednosti. Nakon odmora košarkaši Viteza ulaze puno bolje u igru, te treću četvrtinu dobivaju s 15 poena prednosti.

U posljednju četvrtinu Vitežani ulaze nešto mirnije, a trener Šero odlučio je svim igračima pružiti priliku za igru. Mladi igrači Viteza su se odlično snašli te mirno priveli utakmicu kraju.

Najraspoloženiji u redovima Viteza bio je Đozić s postignutih 18 poena, dvocifreni su još bili Haskić 11 i Smajlović 10.

Čestitke košarkašima Viteza na pobjedi, a gostima na fer plej igri. Sljedeća utakmica je već u nedjelju, kada u Gradsku sportsku dvoranu u Vitezu dolazi ekipa KK “Novi Travnik”.