Karataši Mladosti iz Viteza bruse formu pred prvenstvo F BiH u Zenici

Proteklog vikenda u Sarajevu je održano karate natjecanje pod nazivom ” 2. Baščaršija kup”. Tehnički organizator je bio Karate klub “Baščaršija” Sarajevo, a na turniru je je nastupilo 822 natjecatelja iz 67 klubova i 4 države.

Natjecatelji karate kluba „Mladost“ Vitez osvojili su 12 medalja, četiri zlatne, četiri srebrne i četiri brončane, a u ukupnom poretku su zauzeli visoku šestu poziciju.

Zlatne medalje su osvojili Belmin Spahić, Husein Selava, Rijad Bektaš i Harun Haskić, srebrne Tea Pavlović, Elmedin Sivro, Harun Redžić i Ema Bešić, dok su se brončanim medaljama okitili Danijel Strukar, Edna Jusufbašič, Emina Spahić i Armina Smajić.

Šef stručnog stožera Karate kluba “Mladost“ Vitez, Aldin Adilović, zadovoljan je postignutim rezultatima na ovom turniru na kojem je nastupala samo natjecateljska ekipa pionira u kategoriji borbe. Ovaj turnir ujedno je bio i posljednja priprema pred nastupajuće federalno prvenstvo koje se održava 8. ožujka u Zenici.

Prethodni članakSrednja škola “Vitez” na vrlo zanimljiv način obilježila Međunarodni dan materinskoga jezika
Sljedeći članakŽenska i muška ekipa STK “CM” Vitez ubilježili nove pobjede u Premijer ligi BiH