Kadetska reprezentacija se plasirala u finale EYOF-a

Kadetska reprezentacija naše države je napravila još jedan veliki uspjeh naše košarke. Naime, oni su pobjedom nad Njemačkom rezultatom 80:70 osigurali plasman u finale EYOF-a, koji se ovih dana održava u glavnom gradu Gruzije, Tbilisiju. U finalnoj utakmici će igrati s boljom ekipom iz susreta Španjolske i Latvije.

Naši momci, vođeni izbornikom Josipom Pandžom, su od prve minute zaigrali odlično i pokazali da će biti vrlo težak protivnik za Nijemce. Prva četvrtina je završena rezultatom 30:20 za našu reprezentaciju, a prednost na poluvremenu iznosila je 43:33.

Treća četvrtina je presudila. Igrači su je sjajno odigrali i u posljednjih deset minuta imali prednost rezultatom 62:42. Ipak, Njemačka se u jednom trenutku uspjela vratiti na samo četiri poena zaostatka, a rezultat je glasio 71:67. Naši momci igraju sjajno i prave seriju od 7:1, te ulaze s prednošću od 78:68 u posljednje minute ovog meča, a na kraju su meč i na rutinski način priveli kraju.

“Iako smo danas igrali bez ponajboljeg igrača Sikiraša, koji je ozlijeđen, današnja utakmica je bila najbolja utakmica turnira. Odigrali smo karakterno, bili raspoloženi u napadu i došli do velike pobjede protiv jakog protivnika. Igrači su izmoreni, ali učinit ćemo sve da sutra dođe do još jednog iznenađenja te da uzmemo zlato”, izjavio je za Vitez.info izbornik Josip Pandža.