Kadetska košarkaška reprezentacija naše države je večeras protiv Hrvatske pružila zaista sjajnu partiju i sasvim zasluženo se s drugog mjesta plasirala u četvrtfinale među osam najboljih timova u Europi. Konačan rezultat je glasio 86:59 za naše momke.
Već od samog početka se vidjelo da će naši momci dominirati na terenu. Na kraju prve četvrtine je rezultat glasio 22:11, a na kraju prvog poluvremena 44:28.
Sani Čampara, Džanan Musa i Njegoš Sikiraš su gospodarili terenom i riješili pitanje pobjednika već u trećoj četvrtini meča. Na kraju ovog dijela igre rezultat je glasio 68:51 za naš nacionalni tim. Do kraja su naši momci čuvali prednost i ponovili uspjeh od prošle godine.
“Pod velikim pritiskom odigrali smo jako kvalitetnu utakmicu za koju smo se dobro spremili i sve dogovoreno prenijeli na teren, a igrači su bili zreli i karakterni. Sad je najvažnije da se dobro odmorimo i spremimo za narednog protivnika, a to je Njemačka. Prvi cilj smo ispunili, ulazak u četvrtfinale, a naredni je plasman na svjetsko prvenstvo”, rekao je naš selektor Josip Pandža nakon ovog meča.
Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Sani Čampara sa 21 poenom, 6 asistencija i 3 skoka, dok je Džanan Musa ubacio 17 poena, imao 7 asistencija i 5 skokova. Njegoš Sikiraš je dodao 12 poena i 9 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Darko Bajo sa 16 poena i 10 skokova.