Istra preokretom u posljednjim minutama susreta svladala Vitez

Nogometaši Istre 1961 pobjedom nad Vitezom izborili su finale prvog izdanja međunarodnog nogometnog turnira Arena Cup. Pred oko 150 gledatelja igrači trenera Pamića su u posljednjih nekoliko minuta susreta preokrenuli rezultat i zasluženo pobijedili momčad Viteza, piše službena web stranica NK “Istra”

Prvo poluvrijeme proteklo je dosta mirno i uz jako malo udaraca na gol. Igrači Viteza su većim dijelom prvog poluvremena imali više vremena loptu u svojim nogama, ali su uspjeli zaprijetiti Drevenu tek u dva navrata. U 14. minuti je Hrkač iz slobodnog udarca loptu poslao malo iznad gola, a u 36. je Livančić iz vrlo dobre pozicije pucao preko gola. S druge strane su igrači trenera Pamića vrlo teško dolazili konkretnije pred gol protivnika te su stvorili tek jednu polupriliku, onu Jordana iz 38. minute kada je napadač Istre s ruba kaznenog prostora loptu poslao pored gola.

Nogometaši Viteza su u nastavku susreta uspjeli stvoriti tek dvije prilike od kojih su jednu i realizirali. Prvu je imao Livaja koji je u 48. minuti opasno pucao s ruba kaznenog prostora i loptu poslao malo iznad gola. Drugu priliku su protivnici iskoristili i poveli. Igrala se 63. minuta kada je Škorić poslao dubinsku loptu za, još uvijek juniora, Vujicu koji je iskoristio slabu reakciju obrane Istre i matirao nemoćnog Drevena. S druge strane su se nizale prilike za Zeleno-žute, ali ih Puljani nikako nisu uspijevali iskoristiti. Imao je Jordan u 59. minuti sjajnu priliku kada je ukrao slabo ispucanu loptu Škoriću, krenuo sam na vratara Viteza, ali mu je ovaj dva puta uspio obraniti udarce.

U 62. minuti je probao Hadžić iz blizine, u 78. minuti Gregov glavom, a u 80. minuti Heister nogom, ali u prva dva navrata nije bilo preciznosti, dok je pokušaj Heistera obranio Škorić. Opet je Škorić, bivši vratar Istre 1961, dobro reagirao u 84. minuti kada je obranio odličan udarac Franjiću. Međutim, vratar Viteza nije mogao ništa u 87. minuti kada je Jo ubacio iz kornera za Obšivača, a s malo sreće za Istru je loptu u svoj gol poslao Šafradin. Nogometaši Istre nisu stali nakon izjednačenja te su u 90. minuti stigli do zasluženog preokreta i pobjede. Ubacio je s desne strane Franić, a loptu je spretno u gol poslao Šimić.

MEDULIN – Igralište br.5, utakmica 2. kola Arena Cupa, 21. siječnja 2014., 15:00 sati.
Gledatelja: 150

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) Pomoćnici: Igor Perak (Karlovac) i Diego Biljuh (Marčana)
Strijelci: 0:1 Vujica (63′), 1:1 Šafradin (87′-ag), 2:1 Šimić (90′)
Žuti kartoni: Gregov, Jo (Istra 1961) Livaja, Petrović, Vujica, Basara (Vitez)

Istra 1961: Dreven (od 63. Lovrić), Pavlović (od 46. Gregov), Hadžić (od 63. Lorran), Konyit, Tomić (od 63. Jo), Grković (od 46. Matoš), Hadžanović (od 46. Vukman (od 75. Šimić), Janjušević, Repić (od 63. Franjić), Jordan (od 63. Heister), Špehar.

Vitez: Tomić, Livaja, Petrović, Miloš, Livančić, Vidović, Kapetan, Jurčević, Hrkač, Smriko, Pezo. Još su igrali: Škorić, Alić, Jurić, Šafradin, Jurčević, Pinjuh, Šantić, Petrović, Vujica, Basara, Fišić.

Izvor: nkistra1961.hr