Infarktna završnica na utakmici Jedinstva i Viteza u Bihaću

Nakon što su prije tri dana odmjerili snage u kup natjecanju, nogometaši Jedinstva i Viteza danas su ponovno odigrali utakmicu, ali ovoga puta u okviru 4. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Vitežani nisu dobro započeli sezonu, te su u Bihaću pokušali popraviti dojam i što je još bitnije, bodovni učinak. Utakmicu u Bihaću uživo je pratila ekipa vitez.info portala.

U prvih 10-ak minuta susreta Jedinstvo je zaigralo ofenzivnije te napravilo pritisak, ponajviše dugim loptima u šesnaesterac Viteza. Jedinstvo je prvo došlo i do vodstva, a nogometaši Viteza su tijekom prvog poluvremena uspjeli anulirati zaostatak pogotkom Jurčevića. Većim dijelom prvog poluvremena Vitez je bio ravnopravan takmac.

Drugo poluvrijeme Vitez je imao više od igre te je bio bolji protivnik. Nakon odlične prilike Jurića i još bolje obrane domaćeg vratara na početku drugog poluvremena, u 60. minutu Jurić je iz teške situacije poluvolejom u padu postigao efektan pogodak te doveo Vitez u vodstvo. Kada je Smriko u 82. minutu susreta povećao vodstvo Viteza na 3:1 činilo se da će Vitežani pokupiti cijeli plijen. Ipak, neshvatljive pogreške i smušenost u obrani Viteza u posljednjih 5 minuta susreta idu na ruku domaćinima koji u 87. i 89. minutu postižu dva pogotka te postavljaju konačan rezultat utakmice. Na koncu, malo je nedostajalo da Jedinstvo i slavi u ovom susretu. Naime, doslovno u posljednjim sekundama susreta domaći su promašili odličnu priliku, u situaciji ‘jedan na jedan’ domaći kapetan je prebacio vratara, ali i gol Viteza.

Ipak, slobodni smo usuditi se i ustvrditi kako je Vitez bio kvalitetniji sastav u ovom susretu te kako je prema prikazanoj igri bio bliži pobjedi u ovom susretu. Bez obzira što su ispustili gotovo osvojena tri boda, nogometaši Viteza zaslužuju čestitke na odličnoj igri, a ovo je svakako najbolji poziv da nakon što se odradi još jedna utakmica bez gledatelja, zbog suspenzije NS F BiH, publika u Vitezu dođe i podrži ovu ekipu Viteza.

Vrijedi istaknuti vrlo korektno suđenje glavnog suca susreta Drage Tabaka iz Tomislavgrada, kao i njegovih pomoćnika Marka Perića i Tomislava Bogdana iz Mostara. Sve pohvale zahvaljuje i domaća publika, koja je bila vrlo korektna i objekivna. Na tribinama se okupilo prema slobodnoj procjeni preko 1000 posjetitelja. Bihačka publiko, ili bolje napisati navijači Jedinstva kapa do poda. Svaka vam čast! Slobodni smo uputiti i poziv…dobro nam došli u Vitez!