Hrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva

U pravom ratu živaca u utakmici protiv Španjolske Hrvatska rukometna reprezentacija uspjela je osigurati pobjedu i plasirati se u polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva.
Izabranici Željka Babića pobijedili su Španjolce s 30:29 (17:15) i borit će se za medalju u Francuskoj.

Potpuno zasluženo su Kauboji stigli do velikog trijumfa. Bili su u vodstvu veći dio utakmice iako je odluka pala u uzbudljivoj završnici. Španjolci su tek na početku, u prvih desetak minuta, imali prednost od dva gola. Hrvatska je potom predvođena Markom Mamićem, kojem je ovo bila utakmica života, (8 golova u prvom poluvremenu, ukupno 9) prešla u vodstvo i čuvala ga do kraja prvog dijela. Mnogo je pridonio i Ivan Stevanović koji je ušao u igru pred kraj prvog dijela te s četiri važne obrane zaustavio španjolske nasrtaje.

Hrvatski rukometaši održavali su sigurno vodstvo sve do posljednjih deset minuta kada su se Španjolci potpuno primakli. U 54. minuti su i izjednačili (28:28), ali ne zadugo. Odmah je pogotkom odgovorio Domagoj Duvnjak, nakon čega je Stevanović opet prebacio u višu brzinu i do kraja utakmice dozvolio suparnicima tek jedan pogodak (ukupno 10 obrana).

Uz Mamića najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Luka Cindrić s pet, Zlatko Horvat s četiri te Željko Musa i Domagoj Duvnjak sa po tri gola. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Angel Fernandez sa sedam i Aleks Dušebajev s pet golova.

Jedina loša vijest nakon ove utakmice jest ozljeda Šebetića zbog koje je već na početku napustio igru.

Polufinale prvenstva igra se u petak s početkom u 20:45 u Parizu, a protivnik je reprezentacija Norveške koja je u četvrtfinalu svladala Mađarsku.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti domaćin Francuska (bolja od Švedske) te Slovenija koja je eliminirala Katar.

Prethodni članakOdržana druga formacija animatora u Sarajevu
Sljedeći članak‘Zaboravljeni’ zločin: 24. godišnjica zločina nad Hrvatima u Dusini