Hrvatska demolirala Kamerun, s Meksikom za osminu finala!

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Kamerun s 4:0 i u zadnjem kolu skupine A protiv Meksika će se boriti za plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva! U utakmici u kojoj Hrvati nisu smjeli izgubiti, odigrali su odličnu utakmicu i vrlo uvjerljivo pobijedili Afrikance.

Tri boda Hrvatskoj donijeli su Ivica Olić, Ivan Perišić i Mario Mandžukić s dva gola, a posao joj je olakšao i sam Kamerun, jer je Alex Song isključen pred kraj prvog poluvremena.

Unatoč pobjedi Hrvatska je još uvijek na trećem mjestu skupine i protiv Meksika će 23. lipnja u Recifeu odlučivati o svojoj skupini.

Sammir je za Hrvatsku igrao od početka, a u 70. minuti ušao je Eduardo pa je Hrvatska zaigrala s dvojicom naturaliziranih Brazilaca u srcu Brazila.

Hrvatska je protiv Kameruna imala idealno otvaranje. U trenutcima dok su Kamerunci prijetili, Dario Srna je probio po desnom boku, ubacio u šesnaesterac, a odbijenu loptu je Ivan Perišić proslijedio do Ivice Olića koji je pogodio za 1:0.Sam Perišić nešto kasnije propustio je idealnu šansu za povećanje vodstva, a novi šok Afrikanci doživjeli su pred kraj poluvremena. Hrvatska je krenula u kontranapad, a Song je bez lopte udario Marija Mandžukića i odmah zaradio crveni karton.

Sve dvojbe oko pobjednika riješio je Ivan Perišić sjajnim solom prodorom i lijepim golom, a na 3:0 povisio je Mandžukić udarcem glavom nakon kornera.

Kamerunci su se u tim trenutcima raspali, svađali se međusobno, pa im je prijetio još veći debakl.

Mandžukić opet pogodio nakon što je spremio odbijenu loptu nakon udarca Eduarda, a do kraja je mogao pasti još koji.

Inače, bila je ovo prva hrvatska pobjeda na svjetskim prvenstvima nakon 2002. i pet utakmica. Također, bila je i daleko najveća pobjeda na velikim natjecanjima.