Hat-trick Jelovića obilježio visoku pobjedu Viteza protiv Busovače

Nogometaši Viteza danas su na Gradskom stadionu u Vitezu, u susjedskom derbiju protiv Busovače, u okviru Druge nogometne lige F BiH, skupina Zapad 1, ostvarili pobjedu s uvjerljivih 4:0. Vitežani su ovom pobjedom zasjeli na prvo mjesto s maksimalnih 9 bodova i gol razlikom 8:2 iz prva 3 kola.

Iako rezultat tako sugerira, pobjeda Vitežana nije ostvarena lagano.

Sjajan početak obilježilo je nekoliko promašenih prigoda ekipe Viteza, ali na polovici prvog poluvremena nakon sjajnog udarca mladog Marina Vidovića, s više od 25 metara, Vitežani su stigli do zasluženog vodstva.

U zadnjim minutama prvog dijela gostujući igrač na rubu kaznenog prostora ruši napadača Viteza u izglednoj prilici te dobiva direktan crveni karton. Vitez je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi malo pored gola.

Prvi dio drugog poluvremena prošao je u lošoj igri obje ekipe. Busovača je bila ravnopravan protivnik, usprkos činjenici da igraju s igračem manje.

Vitežani su žilama goste slomili tek u posljednjih desetak minuta.

U 80. minutu u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snalazi Jelović, koji precizno pogađa za 2:0 vodstvo Viteza.

Nekoliko minuta prije kraja u izglednoj je prilici ponovno Jelović, koji sjajnom minijaturom vara golmana gostiju i postiže pogodak za 3:0 i uvjerljivo vodstvo Viteza. Samo dvije minute kasnije Filip Jelović sjajnim udarcem u rašlje gostujućeg gola postiže svoj hatt-trick i postavlja konačnih 4:0 u korist Viteza.

Naredno kolo na Gradskom stadionu se igra derbi kola, u kojemu se sastaju FK Vitez i NK Vitez.