Najbolju igru u proljetnoj sezoni nogometaši Viteza su krunisali i s uvjerljivom i više nego zasluženom pobjedom protiv u ovom susretu potpuno nemoćne Zvijezde koja je sada „zakovana“ za dno prvenstvene ljestvice.

Već na samom startu utakmice mogla se vidjeti odlučnost Vitežana, htijenje i želja pobijediti direktnog konkurenta u borbi za ostanak u Premijer ligi. Krenula je domaća momčad žustro, borbeno i agresivno i već u 7. i 9. minuti Pinjuh je bio u prilikama uraditi i nešto više, no sve je okončano tek prijetnjama golmanu Zvijezde. Međutim, na gol se ipak nije dugo čekalo, a veliku radost među navijače i igrače Viteza donio je Basara. Naime, u 19. minuti slobodan udarac s ruba šesnaesterca, iskosa s lijeve strane, majstorski je izveo napadač Viteza, direktnim udarcem na gol iznenadio je gostujućeg golmana i lopta je završila u mreži.

Osokoljeni Vitežani nastavili su jurišati i atakirati ka gostujućem golu i u 24. minuti svoje vodstvo su udvostručili. Lopta je s lijeve strane ubačena u šesnaesterac Zvijezde, najviši i skoku bio je Pezo i sa desetak metara glavom neobranjivo matirao golmana Zvijezde, Korejanca Ita za zasluženih 2:0.

Povratnik u momčad Branković igrao je vrlo dobro a u 33. minuti iskosa s desne strane opasno je šutirao a Ito vrlo dobro intervenirao. Do kraja poluvremena Vitežani su bili daleko bolji, nadmoćniji, no u tom periodu igre opasnijih situacija za postizanje gola nisu imali.

Gosti su u nastavak utakmice ušli odlučnije i agresivnije, krenuli su, činilo se „na sve ili ništa“ i u 57. minuti opasno su zaprijetili Vitežanima. Naime, u 57. minuti iz dobre pozicije šutirao je Stojanov a Škorić još boljom intervencijom spriječio radost gostujuće momčadi. Prvi put u drugom poluvremenu domaća je momčad izvela pravu akciju, u tomu im je pomogla i smušena obrana Zvijezde, brzonogi Pinjuh je pobjegao, zaobišao i istrčalog golmana i mirno i rutinirano loptu pospremio u mrežu za visokih i zasluženih 3:0.

Do kraha susreta domaća je momčad igrala „na sigurno“, bez rizika, čuvala se stečena prednost, a gosti, iako su pokušavali „stisnuti“ Vitežane u tomu nisu uspijevali iako su u dva navrata u 67. preko Adama i u 83., preko Stojanova bezuspješno zaprijetili sigurnom golmanu Viteza Škoriću.

Za trud, zalaganje, dobru igru i tri prekrasna gola navijači su svoje ljubimce s terena ispratili dugotrajnim pljeskom.

VITEZ Gradski stadion. Gledatelja: 750. Sudac: Zoiran Grbić (Prijedor) 6,5.

VITEZ: Škorić 7,5, Jurić 7, Livaja 7, Pinjuh 7 (od 86. Šantić -), Miloš 7,5, Livančić 7, Vidović 7 (od 88. Petrović -), Branković 7,5, Kapetan 7, Basara 8, Pezo 8.

ZVIJEZDA: Ito 6,5, Karavdić 5,5, Puljić 6, Adam 6,5. Islamagić5,5 (od 46 Šerbečić 5,5), Ordagić 6, Rodrigo 6, Alibašić 5,5 (od 51. Jovanović -, od 62. Fočić -), Stojanović 5,5, Diatta 6,5, Čović 6.

Strijelci: 1:0 Basara (19.), 2:0 Pezo (25.), 3:0 (66.)
Igrač utakmice: Toni Pezo.

Prethodni članakJajce: U ponedjeljak počinju “Plivske omahe”