Mario Ćutuk trener NK VitezU srednjobosanskom derbiju, koji su pred više od 600 posjetitelja, u okviru 9. Kola Prve lige NS F BiH na Gradskom stadionu u Vitezu odigrali NK „Vitez“ i NK „Iskra“ Vitežani su bili uvjerljivi i apsolutno zasluženo slavili rezultatom 3:1.

Ova pobjeda svakako puno znači svim ljubiteljima nogometa, a posebno novom strategu Viteza, Mariju Ćutuku. Ćutuk je tako uvjerljivom pobjedom okrunio svoj debi na klupi Viteza.

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, a prva ozbiljnija prilika bila je Smrikin pokušaj glavom u 14. minutu. Već u narednom napadu gosti prijete, vratar Viteza brani prizemni udarac, a Šantić izbija loptu van granica igrališta. U 20. minutu Jurčević dobro centrira, ali Juričev pokušaj glavom ide visoko iznad grede gostujućih vrata. Dedić je sredinom prvog dijela s 10 metara uputio oštar, ali previsok udarac . Mali nesporazum Jurčevića i vratara Živkovića iz 43. minuta sretno je završio za Vitez, Živković je na koncu izbacio loptu u korner za goste. Sudačka nadoknada donosi niz uzbuđenja. Prvo je Šafradin odlično izveo slobodan udarac, a gostujući vratar krajnjim naporom odbio loptu u korner. Nakon izvedenog kornera gosti prijete preko Smajića, a u posljednjim trenucima prvog poluvremena sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju. Točnije, situacija je bila sporna samo za glavnog suca susreta koji se nalazio gotovo na centru terena kada je, bez ikakve dileme, u šesnaestercu gostiju srušen Jurič. U prethodniom susretima sporne situacije nismo komentirali, prepuštali smo ih slobodnoj procjeni sudaca, međutim ovoga puta je prekršaj bio očit.

U 55. minutu gosti imaju (jedinu) stopostotnu priliku, međutim silovit udarac Smajića odlično brani Živković. Dvije minute kasnije, još jednom odlični, Jurčević uzima loptu na polovici Viteza te nakon nekoliko odličnih driblinga biva rušen na 25 metara od gostujućih vrata. Jurčević namješta loptu i milimetarski preciznim udarcem pogađa pored živog zida za veliko slavlje i vodstvo Viteza od 1:0.

Nakon što su okrunili terensku nadmoć nogometaši Viteza nisu stali, tražili su potvrdu bolje igre i pobjede. Dedeć pokušava s ruba šesnaest metara, lopta ide pored gola. Nakon odličnog udarca Rezdeušeka u 71. minutu lopta pogađa gredu, a na odbijenu loptu najbolje reagira Smriko i postiže pogodak za povećanje vodstva Viteza na 2:0 i veliko slavlje domaće publike. Smriko je postigao u treći pogodak Viteza u 80. minutu, a nakon odličnog prodora i još bolje asistencije Pranjkovića.
Gosti su u posljednjim trenucima susreta uspjeli ublažiti poraz pogotkom Zeca, koji je postavio konačan rezultat utakmice, 3:1.

Teško je izdvojiti najboljeg pojedinca ovoga susreta. Smriko je postigao dva pogotka, Živković nije imao pretjerano posla, ali je obranio sve što je trebalo, vezni igrači Viteza su nadigrali goste, obrana je funkcionirala jako dobro. Ipak, ponovno ćemo si uzeti za pravo i epitet najboljeg igrača susreta dodijeliti Mladenu Jurčeviću. Besprijekoran u obrani, nepremostiva prepreka za igrače Iskre, sam se izborio za slobodan udarac i poentirao. Definitivno je otvorio vrata pobjedi Viteza. Nema dileme, Vitez je povratkom Jurčevića dobio veeeliko pojačanje!

Ovom pobjedom nogometaši Viteza su prestigli Iskru, koja ima isti broj bodova, ali slabiju gol razliku i međusobni omjer. Također, značajno je naglasiti da svoje zasluge za ovaj rezultat ima i, sada već bivši trener seniorskog sastava, Valentin Plavčić, ali i cjelokupna Uprava NK „Vitez“ na čelu s agilnim predsjednikom Vlatkom Kafadarom. Sasvim sigurno je da osim uvjerljive pobjede posebno raduje činjenica da Vitežani nakon dugo vremena „žive nogomet“. Više od 600 posjetitelja na tribinama Gradskog stadiona u Vitezu, usprkos vjetru i prohladnom vremenu, svakako je impozantna brojka te sasvim sigurno poticajna i motivirajuća za sve članove NK „Vitez“.