Nogometaši Viteza nisu uspjeli svladati Bratstvo u 27. Kolu Prve nogometne lige F BiH i na taj način povećati izglede za osvajanje drugog mjesta na koncu sezone.

U vrlo borbenom susretu domaći igrači su pokazali bolju igru, na žalost nekoliko vrlo izglednih prilika, uz pogođenu vratnicu, bilo je dovoljno samo za neriješen ishod, 1:1.

Goste je u vodstvo doveo Mijkić, 80. minutu susreta, dok je u 85. minutu, prekršaja Timkova nad Dedićem, iz jedanaesterca izjednačio mladi Šantić.

Glavni sudac susreta Oliver Kožul iz Širokog Brijega sudio je kriminalno, što je izazvalo ogorčenje domaće publike, a nakon što nije u prvom poluvremenu crvenim kartonom sankcionirao očigledno udaranje igrača Viteza od strane Muslimovića, propustio je suditi i jedanaesterac sredinom drugog dijela za sastav Viteza. Brojna simuliranja od prvog minuta susreta Kožul je kaznio samo jednim žutim kartonom. Sve u svemu, suđenje na razini druge županijske lige.

Rezultati 27. kola Prve lige FBiH: Unis – Jedinstvo 0:0, Čapljina – Iskra 3:2, Budućnost – Rudar 3:0, Vitez – Bratstvo 1:1, Goražde – Branitelj 4:2, Krajina – Famos Sašk Napredak 2:0, Orašje – Krajišnik 1:4.

Vodeća Gradina je automatski dobila tri boda, jer je sastav Omladinca, koji im je trebao biti protivnik u ovome kolu, odustao od natjecanja.