FOTO: U organizaciji BK “Vitez” održana brdsko-biciklistička utrka “Cup Gradina 2013”

Biciklistički klub “Vitez” prvi put organizirao je brdsko-biciklističku utrku na Gradini iznad Viteza, na stazi dugačkoj 4 kilometra.

Po izuzetno lijepom i sunčanom vremenu gotovo 100 natjecatelja nastupilo je u 8 kategorija (Hoby, Veterani, Žene, Mlađi kadeti, Kadeti, Juniori, U23 i Elite). Uz stazu se okupio i velik broj gledatelja, a organizatori su se potrudili da sigurnost natjecatelja, kao i gledatelja bude na visokom nivou.

Pobjednik u najjačoj kategoriji „Elite” bio je prvak BiH, bh reprezentativac, pobjednik Škoda XC lige, Mario Kojić iz BK „Modriča”. Drugo mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Srđan Tešanović (01:16:46), a treći je bio član BK „Bihać ’74”, Amar Čehajić (01:18:40).

Start i cilj, te sva ostala događanja su blizu samoga grada, odnosno na Gradini i Bobašima. Ovo je bila prva utrka ovakve vrste u Vitezu, ali i na području Srednjobosanske županije, a organizatori su najavili kako im je želja da preraste u tradiciju.

„Prezadovoljan sam svime što se danas događalo. Zahvaljujem svima koji su na bilo koji način pomogli da uspješno organiziramo ovaj sportski događaj, prije svih našim članovima i volonterima, a posebne zahvale upućujem našim dragim prijateljima koji su sudjelovali u natjecanju po kategorijama. Nadam se kako će nam doći i naredne godine, a mi ćemo se potruditi biti još bolji domaćini”, rekao je Slobodan Brkić – Boca, predsjednik Biciklističkog kluba „Vitez.

Pobjednici po kategorijama: Hasan Gušić (Hoby), Goran Stijak (Veterani), Dea Pavičić (Žene), Ivan Deronja (Mlađi kadeti), Muhamed Liha (Kadeti), Haris Šabić (Juniori), Matej Skužin (U23) i Mario Kojić (Elite).

Hoby

1. Hasan Gušić (Giro Factory Racing) – 00:27:24
2. Mirza Muftić (Individualno) – 00:29:25
3. Emir Hulusić (Giro Factory Racing) – 00:30:04

Veterani

1. Goran Stijak (BK Sumit) – 00:43:46
2. Goran Guska (BK Sumit) – 00:45:12
3. Adnan Derlić (Pro Bike) – 00:48:28

Žene

1. Dea Pavičić (BK Luks RST) – 00:34:00
2. Jelena Vukosavljević (BK Sumit) – 00:46:28
3. Filan Hasna (Donji Vakuf) – 01:07:21

Mlađi Kadeti

1. Ivan Deronja (BK Livno) – 00:41:02
2. Luka Čondrić (BK Livno) – 00:45:13

Kadeti

1. Muhamed Liha (BK Bihać ’74) – 00:42:22
2. Adis Kanurić (Kes UrbanX) – 00:46:06
3. Aziz Bužimkić (Kes UrbanX) – 00:47:34

Juniori

1. Haris Šabić (BK Bihać ’74) – 01:03:09
2. Tilen Sagrković (BK Bihać ’74) – 01:08:43
3. Benjamin Mahić (BK Power) – 01:12:34

U23

1. Matej Skužin (BK Luks RST) – 01:06:09
2. Aleksa Crnčević (BK Sumit) – 01:06:10
3. Kenan Pehlivan (Kiseljak) – 01:08:03

Elite

1. Mario Kojić (BK Modriča) – 01:05:18
2. Srđan Tešanovič (BK Modriča) – 01:16:46
3. Amar Čehajić (BK Bihać ’74) – 01:18:40

Foto: Filip Šarić / Foto studio Brzoka

DSC 0026DSC 0060DSC 0094DSC 0109DSC 0130DSC 0152DSC 0178DSC 0203DSC 0217DSC 0220DSC 0439DSC 0440DSC 0443DSC 0444DSC 0446DSC 0447DSC 0448DSC 0451DSC 0453DSC 0454DSC 0455DSC 0456DSC 0458DSC 0462DSC 0464DSC 0465DSC 0467DSC 0468DSC 0471DSC 0472DSC 0473DSC 0474DSC 0477DSC 0478DSC 0479DSC 0480DSC 0482DSC 0483DSC 0486DSC 0490DSC 0491DSC 0495DSC 0501DSC 0507DSC 0517DSC 0519DSC 0520DSC 0522DSC 0524DSC 0526DSC 0527DSC 0529DSC 0531DSC 0535DSC 0538DSC 0539DSC 0542DSC 0544DSC 0545DSC 0551DSC 0553DSC 0555DSC 0559DSC 0562DSC 0564DSC 0567DSC 0570DSC 0571

Prethodni članakU prometnoj nesreći teško povrijeđen motociklista Č.A.
Sljedeći članakOdređena mjera pritvora četvorici silovatelja dvadesetpetogodišnje djevojke