U izuzetno napetoj utakmici, rukometaši Viteza uspjeli su stići do novih bodova u srazu s mladom momčadi HRK Izviđač MI Grupa 2 iz Ljubuškog.

Znatno oslabljeni nemogućnošću petorice prvotimaca da nastupe na ovoj važnoj utakmici, rukometaši Viteza su u dramatičnoj završnici slavili s 28:27 (poluvrijeme 14:13).

Obje su momčadi iskoristile svoje prednosti – Ljubušaci mladost i energiju momčadi, kojoj naši momci nisu mogli parirati u brzini i eksplozivnosti, dok su viteški rukometaši strpljivo i iskusno gradili svoje prigode i znalački ih koristili.Vitez su predvodili odlično raspoloženi Jezerčić i vratar Štrbac.

Prava drama se odigravala u posljednjih nekoliko minuta utakmice, u kojima su Vitežani gotovo ispustili pobjedu iz ruku, primivši  četiri zgoditka u posljednjih nekoliko minuta igre.

Posljednji gol je s pravom poništen zbog očiglednog prijestupa gostujućeg igrača i semafor je na kraju pokazivao s mukom izborenih, ali baš zato slatkih 28:27, u korist domaćina.Vrijedi istaknuti kako je susret između rukometaša Viteza i Izviđača II bio debi sudačkog para Jakov Križanović i Matej Staničić, a utakmicu su sudili na visokom niivou.

Naši su rukometaši drugom pobjedom u prvenstvu (uz jedan remi i poraz), nakon četiri odigrane utakmice, zauzeli sjajno peto mjesto na tablici I. Lige Rukometnog Saveza BiH – JUG.

U narednom kolu očekuje ih težak susret u Sarajevu, protiv momčadi Željezničara, koja trenutačno zauzima 6. mjesto na tablici, s bodom manje od naših rukometaša.

Tako je pobjedom, na najljepši način završena „fešta“ rukometa u Vitezu, koji je u nedjelju ugostio kadete i pionire HRK Zrinjski iz Mostara. Kadeti Viteza, koji se po prvi puta natječu u ligaškom natjecanju poraženi su od ekipe Zrinjskog. Vrijedi dodati kako su predigru svim ovim utakmicama odigrali pioniri Viteza i Zrinjskog iz Mostara. Na veliko iznenađenje mladi Vitežani slavili su pobjedu protiv kud i kamo poznatije škole rukometa. Rezultat je bio 16:14 za Vitez, a kod domaćina su se posebno istaknuli Pranjković s 8 i Mlakić s 4 postignuta pogotka, a svojim obranama pažnju je plijenio i vratar mladih Vitežana Dominik Garić.

Veliki broj gledatelja i navijača svojevrstan su dokaz kako rukomet našem gradu ponovno dobiva svoj stari sjaj, vraćajući se na grane koje ovaj sport zaslužuje.