Na krilima odličnog vratara Brune Štrpca, rukometaši Viteza slavili su prvu pobjedu u nastavku natjecanja Prve lige BiH – jug. Drugoplasirana momčad prvenstvenog poretka, RK ”Dobrinjac” u Vitez je došla u ulozi favorita, no Vitežani su od prve minute pokazali više želje za slavlje, koje su na kraju i ostvarili.

Susret je počeo minutom šutnje u spomen na Stjepana Šimića – Barbu, rukometnu legendu Središnje Bosne i jednog od osnivača RK ”Vitez”, koji je poginuo prošlog tjedna.

Vidno motivirani Vitežani odmah su došli u prednost i sigurno je čuvali svih 60 minuta. Poluvrijeme je završeno rezultatom 17:14 u korist Viteza, a konačni rezultat glasio je 34:29 za Vitez. Zagonetka koju gosti nisu mogli riješiti bio je mladi vratar Viteza, Štrbac, koji je skupio nevjerojatnu 31 obranu, a u napadu odličan je bio Ivišić s 12 zgoditaka.

Vrijedi istaknuti kako su rukometaši Viteza u ovom susretu predstavili novu garnituru dresova, koja se pokazala sretnom. Nadamo se kako će tako biti i u narednom kolu kada Vitez gostuje na Ilidži, kod RK ”Igman”.

DSC 0011DSC 0015DSC 0020DSC 0024DSC 0026DSC 0028DSC 0031DSC 0032DSC 0038DSC 0043DSC 0044DSC 0049DSC 0051DSC 0055DSC 0060DSC 0063DSC 0064DSC 0065DSC 0066DSC 0067

Prethodni članakU srednjobosanskom derbiju košarkaši Viteza deklasirali Busovaču 102:51
Sljedeći članakViše od 150 ribolovaca proslavilo početak ribolovne sezone u Vitezu