U zaostaloj utakmici 10. kola Prve rukometne lige BiH, sastav Viteza slavio je pobjedu nad rukometašima Veleža rezultatom 24:20, što im je osiguralo mirnu zimsku pauzu. Naime, nakon odigranih svih 11 kola jesenjeg dijela natjecanja, Vitez je drugi i na tom mjestu će dočekati proljetni dio natjecanja.

Jučerašnja utakmica bila je neizvjesna i napeta. Vratari obje momčadi bili su sjajni, ali u trenutcima kad se utakmica odlučivala fenomenalan je bio vratar domaćina Štrbac, obranivši između ostalog čak četiri sedmerca, što je donijelo prednost Vitezu. Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, igralo se gol za gol, a na predah se otišlo rezultatom 13:13. U 45. minuti Vitez je poveo 21:15, no u nastavku susreta čak 10 minuta ne postiže pogodak, pa Velež dolazi na samo minus dva (21:19). Ipak, u završnih 5 minuta, naši momci dolaze do pobjede, čime su okrunili odličan prvi dio natjecanja.

Najefikasniji kod Viteza bio je Jezerčić sa 11 zgoditaka, a 5 je postigao Staničić. Kod Veleža su Korjenić, Demirović i Šapuh postigli po 5 zgoditaka.

Natjecanje u Prvoj ligi BiH nastavlja se krajem drugog mjeseca naredne godine, a Vitez u dvanaestom kolu dočekuje Igman. Značajno je spomenuti i veliki broj gledatelja koji su i pored još uvijek „ledene sportske dvorane“ u velikom broju pohodili ovaj meč. Rukometaši Viteza su im se na najljepši način odužili i svojom sjajnom predstavom najavili vrlo zanimljive utakmice u drugom dijelu sezone.