Domaći košarkaši odlično su parirali gostima te ih, slobodni smo ustvrditi, i nadigrali. Ipak, gosti su bili s(p)retniji te se nakon dva produžetka slavili pobjedu rezultatom 110:102.

Prva četvrtina završena je rezultatom 23:28, a druga četvrtina je bila izjednačena te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 43:48 za goste. Košarkaši Viteza u drugo poluvrijeme ulaze odlično te na početku treće četvrtine preuzimaju vodstvo, koje na koncu trećeg dijela igre iznosi 65:61. U posljednjoj četvrtini viteški košarkaši imaju i najveću prednost (+9), a gosti dvije sekunde prije isteka vremena pogađaju tri poena za 89:89 i produžetak. U posljednje dvije sekunde malo je nedostajalo da Vitez poentira i izbjegne produžetak.

Produžetak od 5 minuta odlično je počeo za Vitežane koji odlaze na +6. Ipak gosti do kraja produžetka poravnavaju rezultat, a košarkaši Viteza ne koriste posljednji napad za pobjedu. Ipak, treba istaknuti kako u posljednjoj sekundi produžetka nije sviran očigledan prekršaj na kapetanu Viteza Palavri. Rezultat 95:95 sugerirao je da će se igrati i drugi produžetak. U novih 5 minuta igre gosti su bili s(p)retniji te s nekoliko dalekometnih pogodaka na koncu slave pobjedu rezultatom 102:110.

Ipak, slobodni smo ustvrditi kako su košarkaši Viteza nadigrali goste iz Vogošće te još jednom pokazali zašto je HKK “Vitez” ‘klub sa srcem i dušom’. Igrom protiv Vogošće Vitežani su na najbolji mogući način ispisali pozivnicu ljubiteljima košarke da u narednim utakmicama pohode Gradsku portsku dvoranu u Vitezu i pruže im potporu.