FOTO: Izabrani najbolji sportaši i sportašice općine Vitez za 2019. godinu

Sinoć je u Vitezu, u organizaciji Sportskog saveza općine Vitez, održan izbor najboljih sportašica i sportaša općine Vitez za proteklu, 2019. godinu. Najuspješnijim sportašem u kategoriji ekipnih sportova proglašen je Jurica Badrov iz NK “Vitez”, dok je u pojedinačnoj konkurenciji to David Čečura iz Judo kluba Vitez. Najuspješnija sportašica u kategoriji ekipnih sportova proglašena je Mirna Maros iz ŽOK Vitez, a u pojedinačnoj konkurenciji Lolita Furunđija iz Judo kluba Vitez.

Sporstki savez općine Vitez broji 28 članica, a to su: NK Vitez; FK Vitez; NK Šantići; NK Rijeka; NK Jardol; HKK Vitez; Rukometni klub Vitez; Ženski Rukometni klub Vitez; Odbojkaški klub Vitez; Odbojkaški klub Invalidnih osoba Vitez; Karate Klub Vitez; Karate klub Mladost; KBL FatihĐim; Ragbi klub Vite FIS; Biciklistički klub Vitez; Moto Kros Vitez;Šahovski klub Vitez; Šahovski klub Vitez 2013; Šahovski klub Preočica Vitez; Đudo klub Vitez; STK CM ; STK Vitez; NK Romari; ŠK PRVI KOŠ; Biciklistićki klub TEMPO; Streljački Klub Vitez; SK SAGITARIUS; KK IPON Vitez.

Popis najuspješnijih sportašica, sportaša i ekipa općine Vitez za 2019. godinu:

Najuspješniji sportaš u kategoriji ekipnih sportova – Jurica Badrov – NK Vitez
Najuspješnija sportašica u kategoriji ekipnih sportova – Mirna Maros – ŽOK Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji pojedinačnih sportova – David Čečura – Judo klub Vitez
Najuspješnija sportašica u kategoriji pojedinačnih sportova – Lolita Furunđija – Judo klub Vitez
Najuspješniji trener u kategoriji ekipnih sportova – Robet Perković – NK Vitez
Najuspješniji trener u kategoriji pojedinačnih sportova – Hajrija Tuco – KK Mladost
Najuspješnija ekipa u ženskoj konkurenciji – STK “CM” Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji sportaša s tjelesnim oštećenjem – Laris Bešić – KK Mladost
Najperspektivniji sportaš – Rocco Matošević – Judo klub Vitez
Najperspektivnija sportašica – Ana Mišković – Judo klub Vitez
Najuspješnija juniorska ekipa u muškoj konkurenciji – NK Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji juniora u  ekipnom sportu – Filip Jelović – NK Vitez
Najuspješnija juniorska ekipa u ženskoj konkurenciji – STK Vitez
Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki u ekipnom sportu – Mija Vujinović – ŽOK Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji juniora u pojedinačnom sportu – Munib Dedović – KK Mladost
Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki u pojedinačnom sportu – Tamara Maros – Judo
klub Vitez
Najuspješnija kadetska ekipa u muškoj konkurenciji – NK Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji kadeta u ekipnom sportu – Saša Petrović – NK Vitez
Najuspješnija juniorska ekipa u ženskoj konkurenciji – STK Vitez
Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja u ekipnom sportu – Ana Marija Topalović – ŽOK Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji kadeta u pojedinačnom sportu – Ajdin Sivro – KK Mladost Vitez
Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja u pojedinačnom sportu – Dora Ćosić – STK “CM” Vitez
Najuspješnija pionirska ekipa u muškoj konkurenciji – NK Romari
Najuspješniji sportaš u kategoriji pionira u ekipnom – Petar Kolenda – NK Romari
Najuspješnija pionirska  ekipa u ženskoj konkurenciji – OKK Vitez
Najuspješnija sportašica u kategoriji pionira u ekipnom  sportu – Ena Vidović-OKK Vitez
Najuspješniji sportaš u kategoriji pionira u pojedinačnom sportu – Belmin Spahić – KK Mladost Vitez
Najuspješniji sportašica u kategoriji pionira u pojedinačnom sportu – Majra Trako – KK Mladost Vitez

Posebna priznanja za doprinos u razvitku/razvoju sporta na općini Vitez dobili su Sumea Livnjak – KK Mladost, Danijel Strukar – KK Mladost, Elvir Zuparević – KK Ipon, Nenad Rajić – HPD Vitez i  Anto Toljušić – HPD Vitez.