FOTO i VIDEO: U fantastičnoj atmosferi Posušje slavilo u Vitezu

Prva finalna utakmica, veliki derbi, A 1 košarkaške lige Herceg-Bosne između Viteza i Posušja ponudio je istinski spektakl. Dvije najbolje ekipe A1 lige Herceg-Bosne prvi su susret odigrale pred oko 1000 posjetitelja. Od samog početka igralo se žustro, momčadi su se smjenjivale u vodstvu, a prva četvrtina pripala je Vitezu, 22:20. U drugoj četvrtini se igra jednako borbeno, a gosti iz Posušja dolaze do prve značajnije prednsoti, 34:39, s kojom se odlazi na odmor.

Na početku drugog dijela gostujući košarkaši rade seriju 7:0, a Vitežane ostavljaju bez postignutog poena čitavih 5 minuta treće četvrtine. U trećoj dionici Vitežani su postigli samo 7 poena, a jedini koš iz igre postigli su u posljednjoj minuti ove četvrtine, koja je okončana rezultatom 41:52.

Kada se činilo da je poznat pobjednik, domaći košarkaši odličnom igrom, nošeni fanatičnom podrškom publike, prave seriju 10:2 i dovode atmosferu do usijanja. Ipak, usprkos velikoj želji i velikoj podršci s tribina košarkaši Viteza nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak protv vrlo kvalitetnog sastava Posušja.

Suđenje je bilo vrlo korektno, na razini finala, a domaća publika je na koncu susreta obje ekipe nagradila gromoglasnim pljeskom zbog prikazane košarke. Drugi susret finala se igra u nedjelju, 20. svibnja, u Posušju.