FOTO i VIDEO: Rapsodija u plavom – Vitežani deklasirali Orašje!

altNakon što u jesenskoj sezoni u posljednjih 8 susreta, pod vodstvom novodošlog trenera Marija Ćutuka, nisu osjetili gorčinu poraza osvojivši 18 bodova (5 pobjeda i 3 neodlučna susreta), nogometaši NK Vitez nastavili su uspješan niz i u prvom susretu nastavka prvenstva pobijedivši Orašje s visokih 5:1.

Nakon prvog poluvremena, za zaborav rekli bismo bar kada je domaća momčad u pitanju, činilo se da je tom uspješnom nizu došao kraj. Jer, gosti su iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 13 minuti poveli s 1: 0, a domaća momčad u tom dijelu susreta, iako s terenskom inicijativom, nijednom nije ozbiljnije ugrozila gostujućeg golmana.

U drugom poluvremenu Vitežani su zaigrali kao preporođeni i u snažnom presingu, s velikom požrtvovnošću, podrezali krila „labudovima” iz Orašja i kući ih ispratili s pet lijepih golova u mreži.

Uz malo više sreće rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, dok za povoljniji rezultat gosti iz Orašja nisu imali čak ni polu priliku.

Mrežu gostiju načeo je kapetan Lovrinović u 48 minuti, onako kapetanski, upornošću i požrtvovnošću, a asistent je bio i u ovom susretu izvrsni i borbeni Pranjković.

Od tada Vitežani su zaigrali kao u transu, s puno elana, borbenosti, požrtvovnosti i sve bolje igre, pa su do drugog gola i vodstva stigli već u 53. minuti. Naime, pojačanje zimskog prijelaznog roka, Goran Kušljić, lijepo je prošao lijevom stranom i lijepo servirao za neumoljivog i preciznog Livaju za 2: 1. U 65. minuti domaća je momčad povela s 3 : 1. Lovrinović je s 20 metara s desne strane šutirao po zemlji, nespretno je intervenirao golman Orašja a spretan bio centarfor Kušljić.

Tri minuta kasnije, u 68. minuti, Badrov je prodirao po lijevoj strani, u jednom trenutku se činilo da je i sebičan, pa da gubi loptu, no on se nije predavao, izborio se za poziciju i majstorskim „rezanim” šutom pogodio je daljnji kut nemoćnog čuvara mreže Orašja.

Točku na „i” u 85. minuti snažnim i preciznim šutom stavio je petim golom najbolji igrač susreta Ivan Livaja, koji je, kako reče jedan navijač, igrao „ala Olić”.

Dobro je sudio Mirza Kazlagić iz Cazina, a Vitez je nastupio u sljedećem sastavu: Živković -, Šantić 7,5, Pranjković 8, (od 85. Jurčević -), Imamović 7, Hasanović 7, Lovrinović 8, Jurić 7, Berović – (od 3. Badrov 8), Rezdeušek 7 (od 55. Vidović 7, 5), Kušljić 8, Livaja 8,5.

{youtube}wKSSoSLY-aA{/youtube}

{gallery}sport/vitez_orasje12{/gallery}

Svi rezultati:
Budućnost – Famos-Sašk 1:0, Čapljina – Branitelj 1:0, Iskra – Omladinac 4:0, Jedinstvo – Rudar  1:1, Vitez – Orašje 5:1, Gradina – Krajišnik 1:1 i Goražde – Krajina 2:1. Utakmica između Unisa i Bratstva je odgođena i odigrati će se u srijedu, 21.3. 2012. godine u 14,30 sati.