FOTO i VIDEO: Nogometaši Viteza u odličnoj utakmici svladali ekipu Borca 3:1

U vrlo dobroj nogometnoj predstavi, u najboljoj igri ove jeseni, Vitez je potpuno zasluženo savladao favoriziranog Borca.

Utakmica je počela žustro i borbeno, a u prvim minutama odlučniji i napadački raspoloženiji bili su Vitežani. Takvu igru vrlo brzo su i valorizirali vodstvom od 1:0. Naime, u 6. minuti Šišić je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, očekivao se udarac na gol a on je prizemnu loptu uputio na dvadesetak metara odakle je Branković, iz prve, snažno šutirao, pogodio gredu, a odbijenu loptu spretno je glavom Kapetan poslao u mrežu.

Borac je nastavio igrati mirno, kao da se ništa nije dogodilo, preuzeo je inicijativu, zagospodario terenom, u dva navrata Stokić je bio u poluprilikama, a u 39. minuti zasluženo su izjednačili. Sve je napravio Žižović, promješao je obranu Viteza, ubacio prizemnu loptu na 7 – 8 metara od gola Viteza, pravo na nogu Stokića koji ne nepogrešivo pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Vitžani su zaigrali kao preporođeni, diktirali su tempo, gospodarili terenom i gol u mreži Borca visio je u zraku. Vitežani su potpuno zasluženo poveli u 67. minuti nakon što je Vidović „provozao” Žižovića, ubacio na peterac gdje se našao Dedić i loptu neobranjivo zakucao pod gredu. Ovim golom nogometaši Viteza dobili su krila, gromoglasno su ih bodrili njihovi vjerni navijači kojima su se pridružili i zenički ljubitelji nogometa i Borac je, zaista bio potpuno nemoćan iako im nije nedostajalo ni želje ni htijenja u borbi za povoljniji rezultat. No, sve su više gubili i živce, u 86. minuti nervozni i prgavi Žižović zaradio je crveni karton, a točku na „i” stavio je neumorni i brzonogi Vidović. Nakon, „provozanog” Žižovića kod drugog gola Viteza, Vidović je u sudačkoj nadoknadi to istoučinio i Raduloviću i onda iz vrlo teške pozicije, iskosa s desne strane, snažnim šutom „probušio” Avdukića za uvjerljivih i više nego zasluženih 3:1

ZENICA Stadion Kamberovića polje. Gledatelja: 1800. Sudac: Elvis Mujić (Baniovići) 8.

VITEZ. Živković 8, Jurčević 8, Imamović 7,5 Brekalo 75, Branković – (od 9. Hasanović 7),Jurić 8, Kapetan 8, Šišić 8, Dedić 8 (od 81. Dilaver -), Vidović 8, Smriko 8 (Čubrilo -).

BORAC: Avdukić 6, Radulović 6, Žižović 5, Runić 6, Si.Dujaković 6,5, Stokić 7, Raspudić 6,5, Djelmić 6, Subi 6, Žuržinov 6,5, Grujić 7 (od 46. St. Dujaković 6, od 80. Petrović -).

Crveni karton: Mladen Žižović (86. – drugi žuti)

Igrač utakmice: Vedran Vidović.

Zvonimir Čilić / Vitez.info

{youtube}9etP6ZSSitQ|570|330{/youtube}
{youtube}Kgzu2Ile6tY|570|330{/youtube}

IMG 5056IMG 5063IMG 5073IMG 5075IMG 5080IMG 5085IMG 5086IMG 5095IMG 5100IMG 5115IMG 5120IMG 5132IMG 5143IMG 5152IMG 5156IMG 5158IMG 5161IMG 5162IMG 5169IMG 5173IMG 5176IMG 5180IMG 5186IMG 5189IMG 5197IMG 5215IMG 5219IMG 5221IMG 5224IMG 5225IMG 5228IMG 5232IMG 5234

Prethodni članakVIDEO: Općina Vitez kupila 785 plastičnih kanti i 6 metalnih kontejnera za otpad
Sljedeći članakFOTO: Europska noć kazališta u Vitezu obilježena predstavom “Margareta”