FOTO i VIDEO: Jardolu pripao derbi na Rijeci!

Utakmica koju su proteklog vikenda odigrali nogometaši Rijeke i Jardola u potpunosti je opravdao epitet derbija. Pregršt golova, lijepih poteza, akcija, žutih kartona, crvenio karton…sve je to upotpunilo ovaj sraz, koji su ljubitelji nogometa u Vitezu dugo iščekivali.

Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane ponajbolji igrač susreta Milanović odlično je proigrao Amana kojega ruši vratar domaćih, Plavčić, a glavni sudac susreta svira jedanaesterac za Jardol i domaćem vrataru daje crveni karton.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Milanović, koji je u zadnjim trenucima prvog dijela, nakon vrlo lijepog proigravanja Josipovića, s 25 metara prizemnim udarcem svladao domaćeg vratara.

Drugo poluvrijeme ponudilo je pregršt uzbuđenja. Jardoljani su preko odličnog Ivice Amana povećali prednost na 3:0, a nedugo potom akciju koju je započeo upravo Aman, proigravši odlično Josipovića, okončao je Garić pogotkom za veliku prednost gostiju, 4:0.

Igrači Rijeke uspjeli su do konca utakmice ublažiti poraz pogocima Vujice i Buhića, međutim do preokreta nisu mogli.

Osim četiri pogotka, od kojih po dva na svakoj strani, nizale su se prilike, a vrlo je zanimljivo kako su nakon trećeg i četvrtog pogotka gostiju, domaći igrači postigli prvi i drugi zgoditak sjednim, odnosno dva igrača manje. Naime, zbog povrede igru je morao napustiti igrač Rijeke Varešković, a kako su domaći već iskoristili sve izmjene bili su prinuđeni nastaviti igru s dva igrača manje. I upravo je tada sastav Rijeke najviše prijetio domaćem vrataru. Ipak, nije bilo dovoljno preciznosti, a niti snage za preokret i momčad Jardola je slavila zasluženu pobjedu te nastavila niz od, sada već, 6 uzastopnih pobjeda i uz impresivnu gol razliku od 21:4.

Ekipa vitez.info portala nazočila je ovom derbiju, a u nastavku članka pogledajte video zapis i fotogaleriju s utakmice. Zbog tehničkih problema nismo uspjeli snimiti vrlo lijepi pogodak domaćeh napadača Vujice, ali ostale pogotke možete pogledati u video zapisu.