U susjedskom derbiju, u vrlo važnoj utakmici za obje momčadi u borbi za ostanak u Premijer ligi, Vitez je nadigrao Travničane u svim elementima nogometne igre i potpuno zasluženo osvoji sva tri boda.

Prvih desetak minuta činilo se da Travničani igraju mirnije, imali su laganu terensku inicijativu, ali opasnosti za gol Živkoviića nije bilo. I onda su Vitežani zaigrali furiozno, u 13 i 16 minuti u dobrim prilikama našli su se Smriko i Kapetan, a u 17. minuti oduševljenje među navijaćima Viteza. Jurčević je izveo korner, obrana Travnika je lotu izbacila na rub kaznenog prostora gdje je Vidović loptu tzv. dropingom poslao u nebranjeni dio mreže.

Radost među navijačima Viteza još se nije ni stišala a Vidović je ponovo jedan odbijanac sa 18 metara poslao u mrežu nemoćnog Bukvića za 2:0. Vitežani ni tada nisu stali, nastavili su jurišati na gol Bukvića, Travničanima nisu dali „oka otvoriti” i takvu igru „naplatili” su novim golom. Naime, brzonogi i uporni Vidović dočepao se jedne zalutale lopte i kao brzi vlak stuštio se kroz obranu Travničana, u trku zaobišao i istrčalog golmana Bukvića i rutinirano, iskosa s desne strane, sa 7-8 metara, loptu ubacio u mrežu i na otvorenoj sceni zaslužio ovacije navijača Viteza.

I u nastavku susreta Vitez je bio daleko bolji, Travničani su bili nemoćni a dobre prilike za povećanje vodstva propustili su Smriko u 66. i 70, te Dedić u 77.minuti. Igralo se borbeno i korektno, a inače vrlo dobri sudac Irfan Peljto u 90. minuti propustio je kazniti najstrožom kaznom prekršaj jednog obrambenog igrača Travnika nad Vidovićem, inače nerješivom enigmom za obranu Travničana. Nogometaše Viteza s terena su burnim pljeskom ispratili njihovi vjerni navijači koji je ovaj put bilo više od 800.

ZENICA Stadion Kamberovića polje. Gledatelja: 800. Sudac: Irfan Peljto (Sarajevo) 8.

VITEZ: Živković 7,5., Jurčević 7, 5 (od 72. Mišić -), Imamović 7, Brekalo 7,5, Branković 7,5 (od 64 Hasanović 7), Jurić 7,5, Kapetan 7, Dedić 7 (od 83 Livančić -), Šišić 7,5, Vidović 8, Smriko 7.

TRAVNIK: Bukvić 6,5, Terzić 5,5 (od 46. Amel Čurić 5,5) Ramić 5,5, Anel Čurić 6, Zatagić 6, : Varupa 5,5, Jusić 5,5, Serferović 6 (od 46. Ribić 6), Laštro 6,5, Plisko 5,5 (od 70.Salkić-), Hećo 6,5).

Strijelci: 1 : 0 Vidović (17.), 2 : 0 Vidović (19), 3 : 0 Vidović (30).

Igrač utakmice: Vedran Vidović